PARTNER PORTALU
  • BGK

Program zwalczania otyłości u dzieci – to działa

  • Przegląd prasy/Gazeta Wyborcza/Rynek Zdrowia    5 sierpnia 2011 - 12:24

Z tegorocznego Programu Zwalczanie Otyłości u Dzieci i Młodzieży, dzięki dodatkowym pieniądzom, setka dzieci dodatkowo skorzysta z terapii.
Program wystartował w 2006 roku – pisze „Gazeta Wyborcza”.

Początkowo planowano wziąć pod lupę ponad 131 tys. mieszkańców z województwa kujawsko-pomorskiego w wieku 10-14 lat. Z biegiem czasu plaga otyłości u dzieci osiągnęła takie rozmiary, że obecnie do projektu wciągane są nawet dwulatki. W 2011 r. z pomocy terapeutów skorzystało 200 osób.

Ponieważ zainteresowanie ze strony 19 biorących udział w akcji samorządach jest ogromne, Urząd Marszałkowski zwiększył o ponad 26 tys. zł pulę na tegoroczną edycję programu.

Przez ostatnich kilka lat szkolne pielęgniarki przechodziły specjalne szkolenia, dzięki którym mogą wyłonić wśród uczniów tych najpilniej potrzebujących pomocy. Każdy z nich jest pod opieką specjalistów aż dwa lata. W tym czasie zajmują się nim lekarze ze Szpitala Dziecięcego w Bydgoszczy oraz Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Toruniu.

Efekty są spektakularne. Niektórzy uczniowie schudli po kilkanaście kilo, a rekordzista – 14-latek zgubił aż 30 kilogramów.

Program Urzędu Marszałkowskiego jest pierwszym tego typu w kraju i z pewnością nie ostatnim. Tego rodzaju kampanie z każdym rokiem będą bowiem coraz bardziej palącą koniecznością. – pisze „Gazeta Wyborcza”.
Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.