PARTNER PORTALU
  • BGK

Prokuratura bada konkurs na ratownictwo

  • PAP    7 października 2011 - 09:53
Prokuratura bada konkurs na ratownictwo

Zielonogórska prokuratura prowadzi śledztwo dotyczące rzekomych nieprawidłowości przy rozstrzygnięciu przez NFZ konkursu na ratownictwo medyczne w dwóch powiatach.
„Postępowanie toczy się w sprawie nadużycia udzielonych uprawnień przez dyrektora lubuskiego NFZ podczas przeprowadzania postępowania konkursowego. Na obecnym jego etapie nie ma jeszcze osób podejrzanych” – powiedział rzecznik Prokuratury Okręgowej w Zielonej Górze Grzegorz Szklarz.

Zaznaczył, że sprawa wymaga analizy dużej liczby dokumentów oraz przesłuchania wielu świadków.

Zgodnie z art. 296 paragraf 1 kk, który stał się podstawą do wszczęcia tego śledztwa, opisane w nim przestępstwo jest zagrożone karą od trzech miesięcy do pięciu lat pozbawienia wolności.

Zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa złożył prezes Grupy Nowy Szpital Sp. z o.o. Marcin Szulwiński (w skład grupy wchodzi sześć szpitali spółek w woj. lubuskim) – poinformowała koordynator marketingu i PR spółki Renata Szczepocka.

Jak powiedziała dyrektor lubuskiego oddziału NFZ naruszył prawo podczas konkursu na ratownictwo medyczne na terenie powiatu krośnieńskiego i żagańskiego, w którym brała udział Grupa Nowy Szpital.

„Uważamy, że zrobił wszystko, aby wygrały konkretne podmioty, a rozstrzygnięcie postępowania konkursowego odbyło się niezgodnie z prawem. Tym samym nasza oferta została odrzucona i straciliśmy możliwość realizacji usług wartych ok. 4 mln zł” – powiedziała Szczepocka.

Dodała, że wszczęte na wniosek Grupy Nowy Szpital postępowania administracyjne cały czas są przedłużane.

Rzecznik Lubuskiego Wojewódzkiego Oddziału NFZ w Zielonej Górze Sylwia Malcher-Nowak powiedziała, że do czasu zakończenia śledztwa NFZ nie będzie komentować sprawy.
Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.