PARTNER PORTALU
  • BGK

Prokuratura sprawdza niekompletny projekt szpitala

  • Rynek Zdrowia/Nowiny24.pl    30 września 2012 - 19:34
Prokuratura sprawdza niekompletny projekt szpitala

180 tys. złotych zapłacił Wojewódzki Podkarpacki Szpital Psychiatryczny za niekompletną dokumentację modernizacji budynku. Prokuratura zatrzymała podejrzanych - architekta i zastępcę dyrektora szpitala.




W ramach zadania były realizowane cztery projekty: modernizacje trzech budynków i zakładanie paneli solarnych.

Dokumentacja dotycząca jednego z projektów okazała się wyraźnie niekompletna. Był w niej tylko projekt architektoniczno-budowlany oraz konstrukcyjny. Brakowało dwunastu pozostałych, niezbędnych do prowadzenia inwestycji. Pomimo tego w protokole znalazło się potwierdzenie, że dokumenty są kompletne. Widnieją na nim podpisy architekta i pracownika szpitala - podały nowiny24.pl

- Podejrzewałem, że mogło dojść do popełniania przestępstwa, dlatego powiadomiłem organy ścigania - mówi Ryszard Cząstka, który w styczniu został dyrektorem placówki.

Jak inromuje portal nowiny24, Prokuratura Rejonowa w Przemyślu wszczęła śledztwo. Zatrzymano naczelnika wydziału urbanistyki, architektury i budownictwa Starostwa Powiatowego w Przemyślu. To on był architektem, który miał wykonać projekt, i który wziął za niego wynagrodzenie. Zatrzymano również, byłego już zastępcę dyrektora szpitala. Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!




REKLAMA




×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.