Protest pieczątkowy – 91 spraw

Rzecznik praw pacjenta Barbara Kozłowska poinformowała, że we wtorek rozpocznie postępowanie wyjaśniające wobec 91 świadczeniodawców.
Protest pieczątkowy – 91 spraw

Dotyczy ono sygnałów związanych z protestem pieczątkowym lekarzy. Kozłowska poinformowała także, iż wezwała Naczelną Radę Lekarską oraz protestujące organizacje lekarzy do natychmiastowego zaprzestania akcji pieczątkowej. Według rzecznik, działania te naruszają prawa pacjentów.

Czytaj też: Protest pieczątkowy trwa nadal

Gdy sygnały o nieprawidłowościach dotyczą jednego świadczeniodawcy, rzecznik praw pacjenta może wydać postanowienie o wszczęciu postępowania w sprawie stosowania praktyk naruszających zbiorowe prawa pacjentów.

Jeżeli świadczeniodawca pomimo wydania decyzji o uznaniu jego działań za naruszające zbiorowe prawa pacjentów będzie je kontynuował, może na niego zostać nałożona kara w wysokości do 500 tys. zł.

Do biura rzecznika od 2 do 6 stycznia br. (do godz. 21) wpłynęło 1586 sygnałów dotyczących problemów z dostępem do leków w związku z protestem lekarzy m.in. umieszczaniem na receptach adnotacji „Refundacja do decyzji NFZ”. W ostatnich dniach, według Kozłowskiej, liczba skarg znacznie zmalała.

Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (3)ZOBACZ WSZYSTKIE

więzi i powiązania wzajemne lekarzy są nie do rozerwania. tak było jest i będzie!

Szall, 2012-01-10 20:48:34 odpowiedz

Czy coś jest w stanie rozerwać te więzi,te solidarność zawodową lekarzy?

TEKO, 2012-01-10 20:29:31 odpowiedz

W publicznej sluzbie zdrowia jest tylko jeden swiadczeniodawca, i jest nim NFOZ. Czy to jego dotyczy postepowanie wyjasniajace prokuratury ?

Horror - NFOZ, 2012-01-10 20:01:51 odpowiedz

ZOBACZ WSZYSTKIE


ZOBACZ TAKŻE