PARTNER PORTALU
 • BGK

Protest pieczątkowy – 91 spraw

 • PAP    10 stycznia 2012 - 11:29
Protest pieczątkowy – 91 spraw

Rzecznik praw pacjenta Barbara Kozłowska poinformowała, że we wtorek rozpocznie postępowanie wyjaśniające wobec 91 świadczeniodawców.
Dotyczy ono sygnałów związanych z protestem pieczątkowym lekarzy. Kozłowska poinformowała także, iż wezwała Naczelną Radę Lekarską oraz protestujące organizacje lekarzy do natychmiastowego zaprzestania akcji pieczątkowej. Według rzecznik, działania te naruszają prawa pacjentów.

Czytaj też: Protest pieczątkowy trwa nadal

Gdy sygnały o nieprawidłowościach dotyczą jednego świadczeniodawcy, rzecznik praw pacjenta może wydać postanowienie o wszczęciu postępowania w sprawie stosowania praktyk naruszających zbiorowe prawa pacjentów.

Jeżeli świadczeniodawca pomimo wydania decyzji o uznaniu jego działań za naruszające zbiorowe prawa pacjentów będzie je kontynuował, może na niego zostać nałożona kara w wysokości do 500 tys. zł.

Do biura rzecznika od 2 do 6 stycznia br. (do godz. 21) wpłynęło 1586 sygnałów dotyczących problemów z dostępem do leków w związku z protestem lekarzy m.in. umieszczaniem na receptach adnotacji „Refundacja do decyzji NFZ”. W ostatnich dniach, według Kozłowskiej, liczba skarg znacznie zmalała.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (3)

 • Szall, 2012-01-10 20:48:34

  więzi i powiązania wzajemne lekarzy są nie do rozerwania. tak było jest i będzie!
 • TEKO, 2012-01-10 20:29:31

  Czy coś jest w stanie rozerwać te więzi,te solidarność zawodową lekarzy?
 • Horror - NFOZ, 2012-01-10 20:01:51

  W publicznej sluzbie zdrowia jest tylko jeden swiadczeniodawca, i jest nim NFOZ. Czy to jego dotyczy postepowanie wyjasniajace prokuratury ?