Przedłużone śledztwo w radomskim szpitalu

Do 2 lutego prokuratura przedłużyła śledztwo ws. niedopełnienia obowiązków przez personel szpitala psychiatrycznego w Radomiu i narażenia 9-letniego pacjenta na bezpośrednie niebezpieczeństwo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu.
Przedłużone śledztwo w radomskim szpitalu
Jak poinformowała we wtorek rzecznik Prokuratury Okręgowej w Radomiu Małgorzata Chrabąszcz, prokurator przesłuchał już wszystkie związane ze śledztwem osoby, m.in. dyrektora Samodzielnego Wojewódzkiego Publicznego Zespołu Zakładów Psychiatrycznej Opieki Zdrowotnej w Radomiu, ordynatora oddziału psychiatrii dziecięco-młodzieżowej oraz jego personel.

Śledztwo miało zakończyć się na początku listopada. Zostało jednak przedłużone do 2 lutego, bo – jak wyjaśniła rzeczniczka – prokurator ma jeszcze uczestniczyć w przesłuchaniu przez Sąd Rejonowy w Jędrzejowie (Świętokrzyskie) 15-letniego pacjenta oddziału psychiatrii dziecięco-młodzieżowej; 15-latek miał dopuścić się przemocy seksualnej wobec leczonych na tym samym oddziale 9-latka i 13-latka. Termin przesłuchania nie jest na razie wyznaczony.

Rzeczniczka dodała, że prokuratura czeka też na zakończenie postępowania dowodowego prowadzonego przez jędrzejowski sąd, który zajmuje się sprawą 15-latka. „Ocena naszych dowodów jest związana także z wynikiem postępowania sądowego” – dodała Chrabąszcz.

Śledztwo prowadzone jest w sprawie, co oznacza, że nikomu do tej pory nie przedstawiono zarzutów. Zarząd woj. mazowieckiego, któremu podlega szpital, zawiesił decyzję co do wyciągnięcia konsekwencji służbowych wobec szefa szpitala do czasu zakończenia postępowania przygotowawczego prowadzonego przez prokuraturę.

Według Chrabąszcz prokurator, na podstawie zgromadzonych dowodów i wyników postępowania sądowego, podejmie decyzję albo o postawieniu zarzutów osobom z kierownictwa lub personelu szpitala, albo o umorzeniu śledztwa.

O tym, że 9-letni pacjent został zgwałcony przez innego 15-letniego pacjenta szpitala psychiatrycznego w Radomiu prokuraturę powiadomiła matka pokrzywdzonego dziecka. Na tej podstawie wszczęte zostało śledztwo.

 


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

ZOBACZ TAKŻE