PARTNER PORTALU
  • BGK

Przekonują gminy do wsparcia remontu szpitala

  • Dziennik Polski/Rynek Zdrowia    1 marca 2011 - 09:12

SP ZOZ w Myślenicach chce kosztem 6 mln zł wyremontować blok operacyjny. Żeby zdobyć pieniądze, przedstawiciele starostwa wraz z dyrektorem szpitala jeżdżą po gminach i namawiają radnych do zgody na współfinansowanie inwestycji.
– To inwestycja potrzebna wszystkim mieszkańcom powiatu – mówi w Dzienniku Polskim wicestarosta Tomasz Suś, który ostatnio był gościem na sesji Rady Miejskiej w Dobczycach. Nie ukrywa, że chciałby jeszcze wyremontować oddział pediatryczny szpitala. Potrzeba na to od 800 tysięcy do miliona złotych.

Starostwo nie ma takich pieniędzy, gminy też niebogate. Nie mówią jednak „nie”. Tym bardziej, że argumenty nie ograniczają się do słownych wystąpień. Są przedstawiane za pomocą pokazu multimedialnego, który obrazuje dokonania powiatu i myślenickich gmin w opiece zdrowotnej.

– Akcja wizyt w gminach rozpoczęła w ubiegłym tygodniu. Do tej pory starostowie byli w Dobczycach, Tokarni, Pcimiu i Wiśniowej. Będą we wszystkich dziewięciu gminach powiatu – powiedziała portalowi rynekzdrowai.pl Małgorzata Stączek z wydziału edukacji, kultury i sportu Starostwa Powiatowego.

 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.