PARTNER PORTALU
  • BGK

Przełomowy rok dla szpitala powiatowego

  • Głos Koszaliński/Rynek Zdrowia    1 kwietnia 2014 - 11:13
Przełomowy rok dla szpitala powiatowego

Zadłużenie Szpitala Powiatowego w Białogardzie (Zachodniopomorskie) wynosi prawie 12 mln zł. Ten rok - jak zapowiada białogardzki samorząd - ma być dla lecznicy przełomowy. Szpital musi być przekształcony w spółkę prawa handlowego albo zostanie rozwiązany.
Likwidacja placówki byłaby prawdziwą katastofą dla regionu. Szpital stanowi miejsce pracy dla blisko 500 osób. Jego remont kosztował około 200 mln zł. 

Dyrekcja lecznicy podkreśla jednak, że z trudem, ale jednak wychodzi z zapaści. W ubiegłym roku, po raz pierwszy od dawna, jej finanse się zbilansowały. Jednak by móc nadal funkcjonować, musi przejść jeszcze sporo operacji. Jedną z nich, najważniejszą, jest przekształcenie w spółkę prawa handlowego. To kosztowna operacja - trzeba znaleźć pieniądze na spłacenie wielomilionowych zaległych zobowiązań - ale nawet jeśli się powiedzie, pojawi się jeszcze jeden problem.

Do końca 2016 roku szpital musi mieć nowy blok operacyjny. Albo jego ranga zostanie zredukowana do minimum. Potrzeba więc kolejnych około 10 mln zł. To więc największa w tej chwili inwestycja powiatu białogardzkiego. Budowę bloku rozpoczęto w październiku 2012 roku. W ramach inwestycji mają powstać trzy sale operacyjne wraz z oddziałem intensywnej terapii.

Więcej:  www.gk24.pl

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.