Przemyśl: budżetowa dotacja na zakup sprzętu w szpitalu

  • Rynek Zdrowia/Portal Przemyski
  • 19-04-2017
  • drukuj
Radni przyznali 200 tys. zł dotacji dla Szpitala Wojewódzkiego OLK w Przemyślu. Dofinansowanie jest przeznaczone na modernizację obiektów i zakup sprzętu.
Przemyśl: budżetowa dotacja na zakup sprzętu w szpitalu
Dotacja będzie przeznaczona na kontynuację modernizacji sieci informatycznej Szpitala Wojewódzkiego OLK w Przemyślu (Fot. wszp.pl)

Jak czytamy w uzasadnieniu uchwały dotacja będzie przeznaczona na kontynuację realizacji zadania w zakresie modernizacji sieci informatycznej Szpitala Wojewódzkiego OLK w Przemyślu.

Jak przypominają radni. takie ujęcie wydatków wynika z porozumienia zawartego z Województwem Podkarpackim w sprawie połączenia Szpitala Miejskiego i Obwodu Lecznictwa Kolejowego. W porozumieniu prezydent miasta Przemyśla zobowiązał się do zabezpieczenia w corocznie przedkładanych projektach budżetu dotacji w wysokości 200 tys. zł na cele inwestycyjne, z przeznaczeniem dla zakładu powstałego z połączenia obu podmiotów.

Przewodnicząca RM Lucyna Podhalicz tłumaczyła, że dotacja zostanie przeznaczona m.in. na zakup sprzętu. Jak wyjaśniła 200 tys. zł to kwota niewielka, aparatura medyczna jest bardzo droga.

Dodała też, że dotacja z 2016 r. została wykorzystana na informatyzację i cyfryzację placówki. Cyfryzacja wymaga sporych nakładów, dlatego została wykonana w połowie, druga część jest planowana z tegorocznej dotacji.

 


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

ZOBACZ TAKŻE