PARTNER PORTALU
  • BGK

Przetarg na budowę szpitala dziecięcego w Poznaniu. Marszałek zachęca do udziału wielkopolskie firmy

  • AKC    10 kwietnia 2018 - 10:12
Przetarg na budowę szpitala dziecięcego w Poznaniu. Marszałek zachęca do udziału wielkopolskie firmy
W Poznaniu powstanie Centrum Zdrowia Dziecka. Będzie to największa, budowana od podstaw, taka placówka w Polsce (źródło: Urząd Marszałkowski)

Województwo Wielkopolskie podpisało z Bankiem Gospodarstwa Krajowego umowę pożyczki na współfinansowanie przedsięwzięcia. Władze województwa czekają na oferty i zachęcają do ich składania lokalnych przedsiębiorców. Obiekt ma być gotowy za 2 lata.
  • W Poznaniu powstanie Wielkopolskiego Centrum Zdrowia Dziecka. Inwestycja będzie kosztować 375 milionów złotych.
  • Obiekt stanie na działce przy ul. Wrzoska, w sąsiedztwie Szpitala Wojewódzkiego w Poznaniu.
  • Prace budowlane i wyposażanie placówki powinny zostać zakończone do końca 2020 roku. Województwo ogłosiło przetarg, teraz czeka na oferty.

Umowa na pożyczkę podpisana przez Województwo Wielkopolskie z Bankiem Gospodarstwa Krajowego, finalnie dopina finansowanie inwestycji budowy Wielkopolskiego Centrum Zdrowia Dziecka i pozwala pozyskać 36,6 mln zł na dogodnych warunkach.

– Projekt budowy szpitala dziecięcego będziemy realizować w ramach tzw. rewitalizacji miejskiej. Z niecierpliwością czekamy na oferty. Gorąco zachęcamy wielkopolskie firmy do udziału w nim. Ta, która zrealizuje inwestycję, przejdzie do historii – podkreślał podczas podpisywania umowy Marek Woźniak, marszałek województwa wielkopolskiego.

Jak zaznaczył Maciej Sytek, członek zarządu województwa, najdalej za 3 miesiące powinno nastąpić wkopanie kamienia węgielnego.

Budowa centrum to bardzo ważna inwestycja, która poprawi jakość życia Wielkopolan.

– Fakt, że wykorzystujemy fundusze, które pochodzą ze spłat pożyczek JESSICA pokazuje trwałość i efektywność zwrotnych form finansowania. Wielkopolska była pierwszym województwem, które postawiło na tzw. inżynierię finansową. Dzięki temu możemy wspierać, kolejne ważne dla mieszkańców inwestycje – mówił Przemysław Cieszyński, członek zarządu BGK.

W celu zrealizowania projektu budowy szpitala dziecięcego w Poznaniu, Samorząd Województwa Wielkopolskiego powołał spółkę „Szpitale Wielkopolski”. Obecna na spotkaniu prezes Izabela Grzybowska podkreśliła, że inwestycja obejmuje budowę budynku szpitala wraz z parkingami, przyłączami, sieciami i przebudową ulicy Wrzoska, będącej drogą dojazdową do szpitala.

– Otwarcie ofert na wykonawcę zaplanowaliśmy na 15 maja, a zakończenie inwestycji w terminie ok. 30 miesięcy. W dalszej kolejności ogłosimy przetargi na wyposażenie i sprzęt medyczny – powiedziała Grzybowska.

REKLAMA
×
KOMENTARZE (1)

  • Rebus, 2018-04-10 21:37:54

    Chwalebny czyn. Tylko po co nam drugie Centrum skoro tego pierwszego w Warszawie trudno utrzymac.