PARTNER PORTALU
  • BGK

Przetarg na projekt szpitala w Poznaniu zaskarżony

  • Rynek Zdrowia/Gazeta Wyborcza    3 października 2016 - 13:31
Przetarg na projekt szpitala w Poznaniu zaskarżony
Autorzy wniosku do UZP wskazują, że zwycięski projekt zawiera wiele wad (Fot. Archiwum)

Warszawskie konsorcjum N+parametric design złożyło do Urzędu Zamówień Publicznych wniosek o wszczęcie postępowania ws. przetargu na dokumentację projektową Wielkopolskiego Centrum Zdrowia Dziecka w Poznaniu.

Wnioskodawcy wskazują, że o wynikach przetargu zdecydowała cena, a zwycięski projekt zawiera wiele wad - informuje "Gazeta Wyborcza".

Zaznaczają, że tzw. gorącą platformę tworzą szpitalny oddział ratunkowy (SOR), zakład diagnostyki obrazowej, blok operacyjny i oddział intensywnej terapii i anestezjologii. Wszystkie te cztery jednostki powinny się mieścić na jednej kondygnacji, w bliskim sąsiedztwie.Tymczasem w zwycięskim projekcie oddziały intensywnej terapii medycznej znajdują się na innej kondygnacji.

Inwestycją związaną z WCZD zajmuje się spółka Szpitale Wielkopolski podlegająca Urzędowi Marszałkowskiemu Województwa Wielkopolskiego. Latem br. spółka rozstrzygnęła przetarg na wykonanie dokumentacji projektowej nowej lecznicy. Wpłynęło sześć ofert. Komisja przetargowa wybrała ofertę firmy Industria Projekt z Gdańska. Dokumentacja ma kosztować 4 mln zł.

Industria Projekt, autor projektu, zapewnia, że zaproponowane przez nią rozwiązanie jest dopuszczalne i często stosowane w kraju. Tymczasem warszawskim architektom udało się umieścić platformę na jednej kondygnacji. To najlepsze i najbezpieczniejsze rozwiązanie - potwierdza jeden z anestezjologów.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.