PARTNER PORTALU
  • BGK

Przetargi w medycznym pakiecie stulecia

  • lk    22 grudnia 2010 - 15:34
Przetargi w medycznym pakiecie stulecia

Województwo kujawsko-pomorskie przygotowuje medyczny "pakiet stulecia". Samorząd chce zrealizować 9 inwestycji w placówkach służby zdrowia.
Prowadząca inwestycje spółka samorządowa Inwestycje Medyczne wybiera firmy, które zrealizują dwa spośród dziewięciu zaplanowanych przedsięwzięć. W miniony piątek (17 grudnia) otwarto koperty w postępowaniach przetargowych - informuje kujawsko - pomorski urząd marszałkowski.

 

Chodzi o przetargi na rozbudowę i modernizację Wojewódzkiego Szpitala Dziecięcego w Bydgoszczy, który powstanie praktycznie od nowa, oraz na rozbudowę i modernizację bydgoskiego Centrum Onkologii. Oba zostaną rozstrzygnięte w ciągu 60 dni.

 

Pierwsza z wymienionych inwestycji kosztować będzie ponad 155 milionów złotych i jest największą od lat medyczną inwestycją w województwie. Powstanie zupełnie nowy kompleks lecznicy, a istniejąca zabytkowa część gmachu głównego będzie gruntowanie zmodernizowana. Placówka wzbogaci się o nowoczesny oddział chirurgii i leczenia oparzeń oraz o trzy nowe sale operacyjne, a także hotelik z miejscami noclegowymi dla rodziców chorych dzieci. Zakończenie robót budowlanych i wyposażeniowych zaplanowano na przyszły rok.

 

Oferty w przetargu na roboty budowlane złożyły trzy podmioty: konsorcjum Budimexu i bydgoskich firm (Budopol, EBUD-Przemysłówka i Lech), warszawskie konsorcjum Grupa 3J i Candela, warszawskie konsorcjum Warbud i Warbud Beton.

 

Inwestycje w Centrum Onkologii – budowa parku aktywnej rehabilitacji i sportu oraz modernizacja oddziałów łóżkowych i zakładu diagnostyki laboratoryjnej – kosztować będą blisko 95 milionów złotych. Zaplanowany z rozmachem park rehabilitacji, pierwsze takie rozwiązanie w Kujawsko-Pomorskiem, służyć będzie chorym i rekonwalescentom.

 

Do przetargu stanęło siedem podmiotów: konsorcjum bydgoskiej spółki Lech i trzech innych przedsiębiorstw, polski potentat budowlany Budimex, warszawski Polimex-Mostostal. niemiecki Berger Bau i jego wrocławska spółka-córka, warszawski Eifage Budownictwo Mitex, światowy potentat budowlany Skanska, warszawski Warbud.

 

Czytaj też:

Słupsk: nie widać końca budowy szpitala 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.