PARTNER PORTALU
  • BGK

Przybywa nowoczesnych lądowisk przy szpitalach. Kolejne trzy w budowie

  • AW    28 marca 2017 - 11:59
Przybywa nowoczesnych lądowisk przy szpitalach. Kolejne trzy w budowie
(fot.mat.pras.)

Szpitale w Lublinie, Siemiatyczach oraz a Kępnie wzbogacą się o nowoczesne lądowiska dla helikopterów. Łączna wartość kontraktów wynosi ok. 3,4 mln zł netto.
Przy szpitalach w Siemiatyczach i Lublinie wykonana zostanie m.in. rozbiórkę dotychczasowych płyt oraz dróg startu i lądowań, a następnie zbuduje lądowiska dostosowane do aktualnych przepisów prawa wraz z pełną infrastrukturą techniczną.

W przypadku kontraktu w Kępnie powstanie lądowisko „wyniesione” zlokalizowane na dachu istniejącego budynku szpitala dodatkowo wyposażone w dedykowaną windę, system gaśniczy i podgrzewanie wybranych krytycznych elementów lądowiska. Ponadto zakres prac będzie obejmował wykonanie nowego systemu oświetlenia nawigacyjnego, świateł identyfikacyjnych strefy zewnętrznej i wewnętrznej lądowisk jak również świateł podejścia do lądowania i oświetlenia projektorowego.

- Uruchomione w ostatnim czasie przetargi z obszaru infrastruktury lotniskowej są dowodem, że nasi włodarze dostrzegają konieczność modernizacji i rozwoju tego typu obiektów użyteczności publicznej. Cieszymy się, że będąc głównym wykonawcą heliportów, po raz kolejny przyczynimy się do zwiększenia dostępności szybkiej pomocy medycznej dla społeczeństwa- twierdzi Wojciech Strusiński, wiceprezes firmy Qumak, która będzie wykonawcą tych trzech lądowisk.

To nie pierwsze kontrakty lotniskowe tej firmy. Obecnie spółka wykonuje: lądowisko dla śmigłowców w Wołominie i Działdowie, buduje infrastrukturę techniczną nowych dróg kołowania na lotnisku Politechniki Rzeszowskiej, wdraża systemy osłony meteorologicznej AWOS na siedmiu lotniskach wojskowych. Na swoich koncie firma ma zakończone wdrożenie nowoczesnego BHS (Baggage Handling System) wraz z systemem EDS (Explosive Detection System) 3 standardu na lotnisku Kraków – Balice, implementację systemów Ice-Alert i AWOS m.in. na lotniskach w Gdańsku, Krakowie, Katowicach i Wrocławiu oraz realizację systemów teletechnicznych na lotnisku w Szymanach.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.