PARTNER PORTALU
  • BGK

Przychodnia Certus zostaje w Swarzędzu

  • 24swarzedz.pl    12 grudnia 2012 - 10:29
Przychodnia Certus zostaje w Swarzędzu

W ostatnim czasie, 6 tys. pacjentów przychodni Certus żyło w niepewności czy od nowego roku nadal będą mogli korzystać z usług swoich lekarzy przy ulicy Poznańskiej w Swarzędzu. Sytuacja na szczęście już się wyjaśniła.
Firma Certus trzy lata temu wynajęła od gminy Swarzędz wyremontowany budynek przy ulicy Poznańskiej, w której otworzyła swoją placówkę medyczną. Wcześniej w budynku znajdowała się przychodnia, która obsługiwała 18 tys. pacjentów.

Plan finansowy przewidywał, że po dwóch latach od otwarcia działalności placówka przestanie przynosić straty. Stało się jednak inaczej i aktualnie firma dopłaca 50 tys. złotych miesięczne do funkcjonowania przychodni w Swarzędzu. Z końcem tego roku wygasa umowa najmu budynku przy ulicy Poznańskiej.

W związku z problemami finansowymi i trudną sytuacją na rynku usług medycznych firma Certus zwróciła się do burmistrza o roczne przedłużenie umowy najmu z jednoczesnym obniżeniem stawki czynszuz 32 zł/m² do 18 zł/m².

Ostateczną decyzję musieli jednak podjąć miejscy radni, którzy od początku stanowczo stwierdzili, że nie zgadzają się na taką obniżkę. Radni podkreślali, iż rokowania Certusa co do liczby pacjentów były zbyt optymistyczne, że nie mogli liczyć na to, że przejmą 100 proc. pacjentów poprzedniej przychodni, gdyż byłoby to wbrew prawom wolnego rynku.

Dyskusja była bardzo burzliwa, a ostateczna propozycja, stanęła na obniżce czynszu do 23 zł/ m². Jednocześnie podjęto decyzję, iż w przyszłym roku zostanie rozpisany przetarg na wynajem budynku przy ulicy Poznańskiej, a cenę wynajmu zweryfikuje rynek.

Włodarze Certusa potrzebowali kilku dni na decyzję. Ostatecznie zgodzili się na zaproponowane warunki co oznacza, że od 1 stycznia 2013 roku przychodnia Certus będzie dalej miała swoją siedzibę w budynku przy ulicy Poznańskiej. Nie jest również wykluczone, że w 2014 roku wystartuje w przetargu, a cena czynszu może się wówczas zmienić w jedną lub drugą stronę.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.