Przychodnie czekają na komercjalizację, radni i związkowcy się wahają

  • Rynek Zdrowia/Dziennikpolski24.pl
  • 05-10-2012
  • drukuj
Za niespełna trzy miesiące Zespół Przychodni Specjalistycznych w Tarnowie i Mościckie Centrum Medyczne rozpoczną funkcjonowanie jako spółki prawa handlowego - taki plan przedstawiło miasto już pod koniec czerwca. Przewiduje się także skomercjalizowanie Specjalistycznego Szpitala im. Szczeklika.
Przychodnie czekają na komercjalizację, radni i związkowcy się wahają
Przekształceniom sprzeciwiają się związkowcy ze Wspólnej Reprezentacji Związkowej "Ochrona Zdrowia 2012", twierdząc, że zmiany mogą ograniczyć dostęp mieszkańców do bezpłatnej opieki medycznej.

Wydarzenia z końca września ujawniły, że także lokalni politycy mają wątpliwości, co do zasadności zmian. Na posiedzeniu komisji zdrowia rady miejskiej, opiniując uchwały o przekształceniach MCM i ZPS nie byli w stanie zająć wspólnego stanowiska. Przeciwko reformowaniu przychodni i szpitala opowiedziało się w komisji dwoje radnych prezydenckiego ugrupowania.

Związkowcy zaapelowali kilka tygodni temu do radnych o zorganizowanie referendum i odwołanie się do woli mieszkańców. PiS zapowiadało złożenie w radzie formalnego wniosku. Kazimierz Koprowski, radny, a zarazem szef partii w mieście zapowiedział, że przygotowywane są stosowne dokumenty i konsultacje w tej sprawie z prawnikami. Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

ZOBACZ TAKŻE