PARTNER PORTALU
  • BGK

Przychodnie czekają na komercjalizację, radni i związkowcy się wahają

  • Rynek Zdrowia/Dziennikpolski24.pl    5 października 2012 - 10:18
Przychodnie czekają na komercjalizację, radni i związkowcy się wahają

Za niespełna trzy miesiące Zespół Przychodni Specjalistycznych w Tarnowie i Mościckie Centrum Medyczne rozpoczną funkcjonowanie jako spółki prawa handlowego - taki plan przedstawiło miasto już pod koniec czerwca. Przewiduje się także skomercjalizowanie Specjalistycznego Szpitala im. Szczeklika.
Przekształceniom sprzeciwiają się związkowcy ze Wspólnej Reprezentacji Związkowej "Ochrona Zdrowia 2012", twierdząc, że zmiany mogą ograniczyć dostęp mieszkańców do bezpłatnej opieki medycznej.

Wydarzenia z końca września ujawniły, że także lokalni politycy mają wątpliwości, co do zasadności zmian. Na posiedzeniu komisji zdrowia rady miejskiej, opiniując uchwały o przekształceniach MCM i ZPS nie byli w stanie zająć wspólnego stanowiska. Przeciwko reformowaniu przychodni i szpitala opowiedziało się w komisji dwoje radnych prezydenckiego ugrupowania.

Związkowcy zaapelowali kilka tygodni temu do radnych o zorganizowanie referendum i odwołanie się do woli mieszkańców. PiS zapowiadało złożenie w radzie formalnego wniosku. Kazimierz Koprowski, radny, a zarazem szef partii w mieście zapowiedział, że przygotowywane są stosowne dokumenty i konsultacje w tej sprawie z prawnikami. Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.