Psychiatria się rozbudowuje

Ponad 5 mln zł wyniesie modernizacja powojskowych budynków należących do Szpitala Psychiatrycznego w Węgorzewie. Placówka pozyskała większość tej kwoty z funduszy europejskich. Dziś (28 maja) podpisano umowę o dofinansowanie projektu.
Psychiatria się rozbudowuje
- Szpital Psychiatryczny w Węgorzewie jest jedną z 16 Samorządowych placówek służby zdrowia. Większość z nich podpisała już przynajmniej jedną umowę o dofinansowanie swojej inwestycji z funduszy unijnych. Zainteresowanie dotacjami było od początku na tyle duże, że pieniądze z osi Infrastruktura społeczna Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013 w całości już wykorzystaliśmy. Wciąż jednak szpitale i przychodnie mogą korzystać z innych osi i programów - skomentował Marszałek Jacek Protas.

Dzięki inwestycji powstanie Centrum Zdrowia Psychicznego i Oddział Leczeni Nerwic. Budynki gospodarcze i po byłym internacie będą zaadaptowane na sale terapeutyczne. Mieszkańcy Węgorzewa i okolic zyskają łatwiejszy dostęp do diagnostyki i opieki lekarskiej.

Przebudowa szpitala będzie finansowana z RPO Warmia i Mazury na lata 2007-2013. Przypomnijmy, że tylko z tego programu region otrzyma 1,036 mld euro. Projektodawcy mogą walczyć o pieniądze w ramach ośmiu osi priorytetowych.
Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (1)ZOBACZ WSZYSTKIE

Psychotropowe leki nie rozwiązują problemu. Zbyt mało uwagi w zakładach zdrowia psychicznego poświęca się zaangażowaniu non stop fachowców psychologów, nie tych z dyplomami mgr , dr, ale "z urodzenia". Psycholog prawdziwy mający dar kojarzenia odległych faktów to nie jest to samo... co uśmiechnięta i zadowolona z siebie pani mgr która przynosi do układania pacjentowi kartoniki. Leczenie "zbolałej duszy" nie polega tylko na chemii. Postkomunistyczny relikt ubezwłasnowolniania pacjentów musi być poddany szczegółowej międzynarodowej rewizji i współpracy. rozwiń

justin231, 2010-06-07 00:32:27 odpowiedz

ZOBACZ WSZYSTKIE


ZOBACZ TAKŻE