PARTNER PORTALU
  • BGK

Pszczyna: Już prawie 150 pracowników chce pracować w szpitalu podległym powiatowi

  • PAP/JS    4 kwietnia 2018 - 19:20
Pszczyna: Już prawie 150 pracowników chce pracować w szpitalu podległym powiatowi
O rozwiązaniu umowy na świadczenie wszystkich rodzajów i zakresów usług ze szpitalem w Pszczynie, prowadzonym przez spółkę Centrum Dializa, śląski oddział NFZ poinformował 20 marca (fot. pixabay.com)

Do Starostwa Powiatowego w Pszczynie wpłynęło już blisko 150 oświadczeń pracowników pszczyńskiego szpitala, którzy zadeklarowali chęć kontynuowania pracy w placówce, prowadzonej przez jednostkę podlegającą powiatowi – podało tamtejsze starostwo.
Powiat pszczyński zamierza przejąć prowadzenie tamtejszego szpitala od spółki Centrum Dializa z Sosnowca, której w marcu umowę wypowiedział NFZ. Rozwiązano ją z trzymiesięcznym okresem wypowiedzenia, co oznacza brak kontraktu od 1 lipca.

"Wszystkie podejmowane przez nas działania zmierzają w kierunku przejęcia prowadzenia działalności leczniczej od 1 lipca. Zaraz po wypowiedzeniu kontraktu przez NFZ, zwróciliśmy się do spółki z propozycją podpisania porozumienia, na mocy którego zapewnimy przejecie wszystkich pracowników szpitala oraz przystąpimy do pilnego remontu nieużywanych pięter szpitala, na które od 1 lipca mogliby zostać przeniesieni pacjenci. Po tym czasie powiat przystąpi do gruntownego remontu dolnych pięter budynku" - podała w rozesłanej mediom informacji rzeczniczka Starostwa Powiatowego w Pszczynie Marcela Grzywacz.

Jak poinformowała, od poniedziałku (2 kwietnia) do starostwa wpłynęło 146 oświadczeń pracowników szpitala, deklarujących gotowość podjęcia pracy w placówce prowadzonej przez jednostkę podległą powiatowi pszczyńskiemu. "Mamy też informacje od kolejnych grup pracowników, że podpisane oświadczenia zostaną do nas dostarczone w najbliższych dniach. To jednoznaczny sygnał, że wielu pracowników - mimo otrzymanych wypowiedzeń - nadal chce pracować w pszczyńskim szpitalu" - podkreśliła.

Grzywacz zaznaczyła, że powiat pszczyński zagwarantował pracowników szpitala w umowie dzierżawy placówki, zawartej z Centrum Dializa. "Jest w niej zapis zapewniający zatrudnienie pracowników przez podmiot, który poprowadzi dalej szpital" - wskazała.

O rozwiązaniu umowy na świadczenie wszystkich rodzajów i zakresów usług ze szpitalem w Pszczynie, prowadzonym przez spółkę Centrum Dializa, śląski oddział NFZ poinformował 20 marca.

 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.