PARTNER PORTALU
 • BGK

Rabka idzie pod młotek

 • Przegląd prasy/Dziennik Polski    7 września 2010 - 07:16

Jedno z pięciu uzdrowisk w Małopolsce do końca przyszłego roku zmieni właściciela. Skarb Państwa przygotowuje się do wyceny przedsiębiorstwa. Na sprzedaży mają zyskać także pracownicy.
– Minister skarbu państwa rozpoczął poszukiwanie firmy doradczej, która zajmie się wyceną – powiedział „Dziennikowi Polskiemu” Andrzej Kowalczyk, prezes zarządu Uzdrowiska Rabka SA.

W ub. roku firma została oszacowana na ok. 35-40 mln zł. Spółka wciąż inwestuje. Na ukończeniu jest właśnie kolejny kompleks – Rabczański Zdrój – który z pewnością podniesie jej wartość.

Gdy tylko spółka zostanie sprzedana, 15 proc. akcji trafi do pracowników. Otrzymają je tylko ci, którzy pracowali w firmie przed 1999 r., bo to wówczas doszło do przekształcenia firmy w spółkę akcyjną Skarbu Państwa – podaje „Dziennik Polski”.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (3)

 • Eterno Vagabundo, 2010-09-08 18:00:09

  Pewnie sprzedacie co jeszcze macie, Potem się wszyscy grzecznie poddacie. Albo podacie się do dymisji I tak się skończy boom Waszej misji.
 • Artiko, 2010-09-08 12:49:58

  Gdzie się podziała ta Polska dla robotników a nie dla polityków - sprzedawczyków.
 • justin231, 2010-09-07 16:58:30

  Wyremontowany i znacznie rozbudowany obiekt przyniesie z pewnością duży zysk WŁAŚCIWEMU najlepiej biznesmenowi PARTYJNEMU , który skutecznie wyciśnie z kadry pracowniczej ostatnie poty, albo powiększy bezrobocie. Dzieci bogatych prominentów z pewnością z takich decyzji będą bardzo zadowolone. Dobry... i partyjnie poprawny widać jest gospodarz - burmistrz RABKI. Aż łza w oku się kręci czytając rozwojowe plany biznesmenów politycznych.  rozwiń