Rabka idzie pod młotek

  • Przegląd prasy/Dziennik Polski
  • 07-09-2010
  • drukuj
Jedno z pięciu uzdrowisk w Małopolsce do końca przyszłego roku zmieni właściciela. Skarb Państwa przygotowuje się do wyceny przedsiębiorstwa. Na sprzedaży mają zyskać także pracownicy.

– Minister skarbu państwa rozpoczął poszukiwanie firmy doradczej, która zajmie się wyceną – powiedział „Dziennikowi Polskiemu” Andrzej Kowalczyk, prezes zarządu Uzdrowiska Rabka SA.

W ub. roku firma została oszacowana na ok. 35-40 mln zł. Spółka wciąż inwestuje. Na ukończeniu jest właśnie kolejny kompleks – Rabczański Zdrój – który z pewnością podniesie jej wartość.

Gdy tylko spółka zostanie sprzedana, 15 proc. akcji trafi do pracowników. Otrzymają je tylko ci, którzy pracowali w firmie przed 1999 r., bo to wówczas doszło do przekształcenia firmy w spółkę akcyjną Skarbu Państwa – podaje „Dziennik Polski”.

Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (3)ZOBACZ WSZYSTKIE

Pewnie sprzedacie co jeszcze macie, Potem się wszyscy grzecznie poddacie. Albo podacie się do dymisji I tak się skończy boom Waszej misji.

Eterno Vagabundo, 2010-09-08 18:00:09 odpowiedz

Gdzie się podziała ta Polska dla robotników a nie dla polityków - sprzedawczyków.

Artiko, 2010-09-08 12:49:58 odpowiedz

Wyremontowany i znacznie rozbudowany obiekt przyniesie z pewnością duży zysk WŁAŚCIWEMU najlepiej biznesmenowi PARTYJNEMU , który skutecznie wyciśnie z kadry pracowniczej ostatnie poty, albo powiększy bezrobocie. Dzieci bogatych prominentów z pewnością z takich decyzji będą bardzo zadowolone. Dobry... i partyjnie poprawny widać jest gospodarz - burmistrz RABKI. Aż łza w oku się kręci czytając rozwojowe plany biznesmenów politycznych. rozwiń

justin231, 2010-09-07 16:58:30 odpowiedz

ZOBACZ WSZYSTKIE


ZOBACZ TAKŻE