PARTNER PORTALU
  • BGK

Rabka: szpital miejski w lutym rozpocznie rokowania z NFZ

  • Rynek Zdrowia    28 stycznia 2011 - 17:24
Rabka: szpital miejski w lutym rozpocznie rokowania z NFZ

Szpital Miejski w Rabce na początku lutego rozpocznie rokowania z NFZ dotyczące kontraktu na 2011 rok.
Władze miasta i szpitala stoczyły ciężki bój o kontrakt dla placówki. Argumentem, który podnosiły prezes szpitala i burmistrz Rabki w trakcie zabiegów o uzyskanie kontraktu było złamanie przez komisję NFZ procedury konkursowej. (Czytaj też: Stracą dotację z UE bo nie ma kontraktu?)

Fundusz uznał racje szpitala i zaproponował podpisanie kontraktu w dwóch z czterech obszarów świadczeń, o jakie występowała placówka. NFZ chce negocjować ze szpitalem podpisanie kontraktu na oddział wewnętrzny i okulistykę jednego dnia.

‒ Szpital został zaproszony do rokowań w sprawie kontraktu na dwa świadczenia: dla oddziału wewnętrznego i okulistyki w trybie jednodniowym ‒ powiedziała portalowi rynekzdrowia.pl Jolanta Pulchna, rzeczniczka Małopolskiego Oddziału Wojewódzkiego NFZ.

‒ Umowę chcielibyśmy podpisać jak najszybciej ‒ dodaje rzeczniczka NFZ.

‒ 1 lutego składamy ofertę, 2 lutego jest jej otwarcie, 4 lutego zaczynamy rokowania ‒ mówi portalowi rynekzdrowia.pl prezes rabczańskiej lecznicy, Małgorzata Skwarek.

Największy i najważniejszy oddział rabczańskiego szpitala ‒ oddział wewnętrzny ‒ otrzymał od NFZ propozycję kontraktu w wysokości 2,6 miliona złotych. W szpitalu oczekiwali kwoty zbliżonej do ubiegłorocznej, czyli na poziomie 3,2 mln złotych.

‒ NFZ uznał nasze odwołanie, które dotyczyło postępowania z tamtego roku i w związku z tym powinien nas wezwać do rokowań na zasadach odnoszących się do naszej ówczesnej propozycji ‒ tłumaczy prezes Skwarek.

Podobnie sprawa wygląda jeśli chodzi o kontrakt dla chirurgii okulistycznej: Fundusz proponuje szpitalowi 900 tysięcy, a szpital chciał 1,6 miliona.

‒ Jeżeli NFZ ogłasza konkurs na okulistykę na 4 lata, to dlaczego dla nas na okulistykę konkurs został ogłoszony tylko na 11 miesięcy? ‒ pyta prezes Skwarek.

‒ Ja chcę, żebyśmy byli traktowani tak samo, jak inni świadczeniodawcy ‒ dodaje.

Prezes Skwarek zapowiada też, że szpital będzie się też odwoływał do prezesa NFZ w sprawie dwóch pozostałych świadczeń, których nie przyjął Małopolski Oddział Funduszu ‒ na izbę przyjęć i chirurgię.

‒ Oczywiście, że się odwołamy. Mamy jeszcze na to czas, ale to zrobimy ‒ mówi. Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.