PARTNER PORTALU
  • BGK

Rada osiedla przeciw szpitalnym przenosinom

  • Rynek Zdrowia/Nowa Trybuna Opolska    11 lutego 2013 - 08:33
Rada osiedla przeciw szpitalnym przenosinom

Koncepcja rozbudowy kozielskiego Szpitala Zespolonego nie przemawia do Rada osiedla Śródmieście. Jego mieszkańcy nie zgadzają się na przeniesienie oddziałów Szpitala przy ul. Judyma do modernizowanej placówki przy ul. Roosevelta.
Plany są takie, że z lecznicy przy ul. Judyma w Kędzierzynie zostaną przeniesione do Koźla oddziały: neurologii, pulmonologii oraz dermatologii. Wolny budynek samorząd powiatowy zamierza sprzedać, a pieniądze uzyskane w ten sposób przeznaczyć na rozbudowę kozielskiego szpitala przy ul. Roosevelta - informuje "Nowa Trybuna Opolska".

Ponadto poradnie specjalistyczne z przychodni przy ul. Judyma zostaną przeniesione do przychodni przy ul. Harcerskiej. Z kolei budynek przychodni zostanie w całości wydzierżawiony. Najemcą ma być podmiot prowadzący działalność leczniczą w ramach kontraktu z NFZ, ale nie wiadomo o jakiej specjalności.

- Rada osiedla podjęła jednogłośnie uchwałę o nie wyrażeniu zgody na dokonanie jakichkolwiek zmian prowadzących do pozbawienia szpitala przy ul. Judyma statutu jednostki budżetowej - informuje Zofia Zimowska, szefowa RO Śródmieście.
Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (2)

  • krzyciel, 2013-02-12 15:14:53

    Zamiast mieć jeden dobry szpital, lepiej mieć dwa - byle jakie. Ot, takie sobie lokalne myślenie...
  • Andrzej, 2013-02-11 15:42:37

    Rada Osiedla podlega pod prezydenta miasta i niewiele ma do powiedzenia. Jej stanowisko, jest tylko formą konsultacji ze społeczeństwem, a prezydent i tak swoje zrobi.