PARTNER PORTALU
  • BGK

Radioterapia w Gorzowie. Prezydent nie kryje zadowolenia

  • JS    12 kwietnia 2017 - 21:53
Radioterapia w Gorzowie. Prezydent nie kryje zadowolenia

Prezydent Gorzowa Jacek Wójcicki (fot. facebook/Jacek Wójcicki)

Rusza budowa ośrodka radioterapii w Wielospecjalistycznym Szpitalu Wojewódzkim w Gorzowie Wlkp.
- To ważne wydarzenie dla miasta, bo mieszkańcy zmagający się z chorobą na miejscu uzyskają pomoc. W ich imieniu, za wkład w inwestycję wszystkim zaangażowanym stronom dziękuję – powiedział prezydent Gorzowa Jacek Wójcicki.

Budowa ośrodka radioterapii w Gorzowie to była konieczność. Do tej pory osoby chorujące z miasta i z regionu korzystały z oferty usług medycznych województw ościennych. Teraz ma się to zmienić.

To bardzo ważna i dobra wiadomość dla Gorzowian, choć, jak podkreślił prezydent miasta Jacek Wójcicki, jego życzeniem byłoby, by mieszkańcy cieszyli się dobrym zdrowiem i z usług gorzowskiego ośrodka korzystać nie musieli.​

- Niech ten obiekt będzie, niech działa, bo stanowi ważny element w zakresie bezpieczeństwa zdrowotnego mieszkańców Gorzowa i całego regionu, ale niech nikt tu nie musi przyjeżdżać - powiedział prezydent Jacek Wójcicki.

Ale dodał, że to marzenie, a życie pisze swoje scenariusze, dlatego w imieniu mieszkańców Gorzowa podziękował za trud i wkład wszystkim osobom zaangażowanym w projekt budowy ośrodka radioterapii przy Wielospecjalistycznym Szpitalu Wojewódzkim w Gorzowie Wlkp.

Budowa obiektu rozpocznie się na dniach, teren budowy jest już przekazany wykonawcy. Zakończenie pracy i przyjęcie pierwszych pacjentów planowane jest na grudzień 2018 roku. Koszt projektu w całości to 65,9 mln zł, z czego dofinansowanie RPO-Lubuskie 2020 to 21,6 mln zł, zabezpieczenie wkładu własnego przez Samorząd Województwa Lubuskiego (z przeznaczeniem na roboty budowlano-montażowe oraz zakup i montaż sprzętu medycznego) 8 mln zł, zakup sprzętu (Narodowy Program Zwalczania Chorób Nowotworowych lub środki własne jednostki) to 35 mln zł.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.