PARTNER PORTALU
  • BGK

Radioterapia w Gorzowie. Prezydent nie kryje zadowolenia

  • JS    12 kwietnia 2017 - 21:53
Radioterapia w Gorzowie. Prezydent nie kryje zadowolenia
Prezydent Gorzowa Jacek Wójcicki (fot. facebook/Jacek Wójcicki)

Rusza budowa ośrodka radioterapii w Wielospecjalistycznym Szpitalu Wojewódzkim w Gorzowie Wlkp.
- To ważne wydarzenie dla miasta, bo mieszkańcy zmagający się z chorobą na miejscu uzyskają pomoc. W ich imieniu, za wkład w inwestycję wszystkim zaangażowanym stronom dziękuję – powiedział prezydent Gorzowa Jacek Wójcicki.

Budowa ośrodka radioterapii w Gorzowie to była konieczność. Do tej pory osoby chorujące z miasta i z regionu korzystały z oferty usług medycznych województw ościennych. Teraz ma się to zmienić.

To bardzo ważna i dobra wiadomość dla Gorzowian, choć, jak podkreślił prezydent miasta Jacek Wójcicki, jego życzeniem byłoby, by mieszkańcy cieszyli się dobrym zdrowiem i z usług gorzowskiego ośrodka korzystać nie musieli.​

- Niech ten obiekt będzie, niech działa, bo stanowi ważny element w zakresie bezpieczeństwa zdrowotnego mieszkańców Gorzowa i całego regionu, ale niech nikt tu nie musi przyjeżdżać - powiedział prezydent Jacek Wójcicki.

Ale dodał, że to marzenie, a życie pisze swoje scenariusze, dlatego w imieniu mieszkańców Gorzowa podziękował za trud i wkład wszystkim osobom zaangażowanym w projekt budowy ośrodka radioterapii przy Wielospecjalistycznym Szpitalu Wojewódzkim w Gorzowie Wlkp.

Budowa obiektu rozpocznie się na dniach, teren budowy jest już przekazany wykonawcy. Zakończenie pracy i przyjęcie pierwszych pacjentów planowane jest na grudzień 2018 roku. Koszt projektu w całości to 65,9 mln zł, z czego dofinansowanie RPO-Lubuskie 2020 to 21,6 mln zł, zabezpieczenie wkładu własnego przez Samorząd Województwa Lubuskiego (z przeznaczeniem na roboty budowlano-montażowe oraz zakup i montaż sprzętu medycznego) 8 mln zł, zakup sprzętu (Narodowy Program Zwalczania Chorób Nowotworowych lub środki własne jednostki) to 35 mln zł.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.