PARTNER PORTALU
  • BGK

Radna chce utworzenia zakładu opiekuńczego w Słupsku

  • Głos Pomorza/Rynek Seniora    9 lutego 2015 - 18:19
Radna chce utworzenia zakładu opiekuńczego w Słupsku

Fot. Shutterstock

Radna Jadwiga Stec do wyborów samorządowych w Słupsku szła z hasłem utworzenia w mieście zakładu opiekuńczo-leczniczego dla seniorów. - To nadal jest dla mnie najważniejsze - podkreśla.
Jak zaznacza, robi wszystko, aby ta idea ze sfery deklaracji przeszła do sfery czynów. Nie zapadły jeszcze konkretne decyzje, ale jej zdaniem najważniejsze jest, że wszyscy widzą potrzebę poważnego potraktowania tej sprawy i wypracowania praktycznego rozwiązania.

Radna jest pracownikiem słupskiego szpitala. Wyjaśnia, że na co dzień obserwuje lub uczestniczy w rozwiązywaniu problemów osób starszych, które trafiają do placówki, a nie zawsze po leczeniu mają gdzie wrócić.

Jak opisuje, zdarza się także tak, że nie ma nikogo, kto mógłby im zapewnić całodobową opiekę. W Słupsku funkcjonuje tylko oddział opiekuńczo-leczniczy w strukturach MSW, który nie zbyt wielu łóżek. Do tego celu nie jest także powołane hospicjum, a w domach opieki społecznej zwykle trzeba czekać, aż zwolni się miejsce. - Z tego powodu uważam, że w mieście należy utworzyć zakład pielęgnacyjno-opiekuńczy - podkreśla.

Według radnej możliwości lokalizacyjnych jest wiele. Poza tym nie wiadomo jeszcze, jak ten projekt będzie realizowany, w grę wchodzi partnerstwo publiczno-prywatne.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (2)

  • benban, 2015-03-22 16:06:53

    Jak w końcu w Słupsku, może kiedyś zapadnie decyzja o budowie domu starców, co może załatwić w trakcie kadencji Pan Prezydent Biedroń, to jego budowa, na pewno, potrwa tak długo, jak budowano szpital przy ul.Hubalczyków. To jest, okrągłe 25 lat. Więc Pani Radna Jadwiga Stec, niech walczy ale z bened...yktyńską cierpliwością.  rozwiń
  • ogolonyznadziei, 2015-03-22 15:53:06

    W cywilizowanych krajach, takie miasto jak Słupsk, miałoby już dawno odpowiednie zakłady opiekuńczo lecznicze. Ale kapitaliści, tylko w niektórych krajach, oficjalnie popierają eutanazję. W Polsce zaś, władcy, oficjalnie chronią życie, od poczęcia aż do naturalnej śmierci a nieoficjalnie, na wszelki...e sposoby w białych rękawiczkach, popierają eutanazję. I to jest ta prawda o której, nawet podczas obecnych wyborów, nikt nie wspomina. Również ten pan, który kiedyś "zasłużył się" dla Polski tym, że zgolił wąsy.  rozwiń