PARTNER PORTALU
  • BGK

Radni bronią przychodni

  • GK/bialystok.pl    27 grudnia 2011 - 13:22
Radni bronią przychodni

Rada miejska w Białymstoku zaprotestowała w sprawie wykluczenia Poradni Kardiologicznej Samodzielnego Szpitala Miejskiego im. PCK w Białymstoku z grona świadczeniodawców.
Radni zaprotestowali przeciw wyeliminowaniu poradni z grona świadczeniodawców w postępowaniu konkursowym przeprowadzonym przez Podlaski Oddział Wojewódzki Narodowego Funduszu Zdrowia w zakresie ambulatoryjnej opieki specjalistycznej – świadczeń w zakresie kardiologii.

„Niepokój budzi fakt wykluczenia z grona świadczeniodawców placówki o wieloletnich tradycjach, wyposażonej w sprzęt diagnostyczny najwyższej jakości zapewniający diagnostykę na wysokim poziomie zakupiony z funduszy gminy Białystok oraz posiadającej bezpośrednie zaplecze szpitalne” – napisali radni w oświadczeniu.

Uznali, że praktyki NFZ dotyczące oceny złożonych ofert mogą budzić wątpliwości, bo nie są oceniane kompleksowo (kadra plus zaplecze techniczno-diagnostyczne w miejscu udzielanych świadczeń).

„Zdumienie również budzi fakt, że mimo zawartego porozumienia w protokole końcowym z negocjacji (zbieżność propozycji oferenta i NFZ w zakresie liczby punktów i ceny) poradnia kardiologiczna szpitala została wykluczona. Niezrozumiała również jest adnotacja znajdująca się na protokole końcowym z negocjacji informująca oferenta, iż uzgodnienia i zbieżność stanowisk nie oznaczają wyboru oferenta i przyrzeczenia zawarcia umowy” – czytamy w stanowisku radnych.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.