PARTNER PORTALU
  • BGK

Radni zaniepokojeni długami lubuskich szpitali

  • Radio Zachód/Rynek Zdrowia    16 kwietnia 2012 - 18:01
Radni zaniepokojeni długami lubuskich szpitali

W poniedziałek (16 kwietnia) radni Sejmiku Województwa Lubuskiego zapoznali się z sytuacją finansową lubuskich szpitali.
Radnych zaniepokoiły informacje m.in. o wzroście zadłużenia Szpitala Wojewódzkiego w Gorzowie i ujemnym wyniku finansowym Szpitala Wojewódzkiego w Zielonej Górze.

Marszałek Elżbieta Polak (oceń jej działania) zapewniła radnych, że władze województwa z uwagą przyglądają się sytuacji finansowej lubuskich szpitali i podejmują już działania, które powinny pomóc im w wyjściu z kryzysu.

Łączne zadłużenie wszystkich lubuskich szpitali samorządowych przekracza już 350 mln złotych. Jednym z pomysłów na zmniejszenie tego zadłużenia jest restrukturyzacja placówek i przekształcenie ich w spółki samorządowe, co umożliwiają nowe przepisy ministerstwa zdrowia.

W kolejce do przekształcenia jest m.in. Szpital dla Nerwowo i Psychicznie Chorych w Międzyrzeczu, który ma funkcjonować na podobnych zasadach jak szpital pulmunologiczno-kardiologiczny w Torzymiu. Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.