PARTNER PORTALU
  • BGK

Radni zgodzili się na przekształcenia w łódzkich placówkach ochrony zdrowia

  • Dziennik Łódzki/Rynek Zdrowia    29 kwietnia 2015 - 21:59
Radni zgodzili się na przekształcenia w łódzkich placówkach ochrony zdrowia

Najwięcej kontrowersji wywołały zmiany dotyczące Miejskiej Przychodni Wieloprofilowej "Śródmieście" (fot. Rynek Zdrowia)

Przychodnia "Śródmieście" zostanie przekształcona w spółkę, a następnie włączona do II Szpitala Miejskiego im. dr L. Rydygiera, który w przyszłości stanie się spółką o nazwie Centrum Medyczne im. Rydygiera.
Niebawem do szpitala - spółki włączona zostanie przychodnia "PaLMA".

Rozpoczęło się także przekształcanie placówek z dzielnicy Górna, które zostaną połączone w Miejskie Centrum Medyczne "Górna". Cały proces ma zakończyć się do końca br., aby w połowie przyszłego roku silne podmioty mogły starać się o jak najlepsze kontrakty z NFZ - informuje Dziennik Łódzki.

Najwięcej kontrowersji wywołały zmiany dotyczące Miejskiej Przychodni Wieloprofilowej "Śródmieście". Przeciwko nim były trzy związki zawodowe i rada społeczna tej placówki. Przekształceniom sprzeciwiają się również radni PiS. Zmiany w łódzkiej ochronie zdrowia zostały wprowadzone głosami radnych PO i SLD.

Łączenie placówek ma pozwolić na zdobycie maksymalnej liczby punktów w konkursie na usługi medyczne oraz umożliwić wygenerowanie oszczędności rzędu 600 tys. zł rocznie.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.