PARTNER PORTALU
  • BGK

Radom zaszczepi dziewczynki przeciwko HPV

  • JS    20 lutego 2018 - 23:11
Radom zaszczepi dziewczynki przeciwko HPV
Szczepienia dziewcząt przeciwko HPV prowadzone są od 2014 roku. Do tej pory ze szczepień skorzystało prawie 1500 dziewcząt (fot. UM Radom)

Prezydent Miasta Radomia zaprasza do udziału w akcji szczepień dziewcząt z rocznika 2005 przeciwko zakażeniu wirusem brodawczaka ludzkiego (HPV), którego realizatorem jest Radomski Szpital Specjalistyczny.
Oferta jest skierowana do dziewcząt w wieku 13 lat, czyli urodzonych w 2005 roku. W szczególnych przypadkach, kiedy na przykład w rodzinie są choroby nowotworowe, po przedłożeniu zaświadczenia lekarskiego o zakwalifikowaniu do zaszczepienia dopuszcza się szczepienia dziewcząt z innego rocznika.

Aby skorzystać z bezpłatnego szczepienia należy wypełnić deklarację i złożyć ją do 10 marca 2018r. w Rejestracji Poradni Specjalistycznej dla Dzieci i Młodzieży, ul. Lekarska 4 (wejście od ul. Tochtermana) poniedziałek i środa w godzinach 7.00 - 15.35, wtorek, czwartek, piątek  w godzinach 7.00 - 18.00.

Szczepienia dziewcząt przeciwko HPV prowadzone są od 2014 roku. Do tej pory ze szczepień skorzystało prawie 1500 dziewcząt. - Wirus HPV niesie ze sobą niestety bardzo duże ryzyko chorób nowotworowych. Co roku w Polsce z powodu raka szyjki macicy umiera około 1800 kobiet. Najskuteczniejszą metodą zapobiegania tej groźnej chorobie są szczepienia – mówi Stanisława Szcześniak-Mazur z Poradni Szczepień Radomskiego Szpitala Specjalistycznego.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (2)

  • grzegorz, 2018-02-21 09:12:37

    1. nie ma żadnych niezaleznych dowodów że ta szczepionka działa tak jak jest reklamowana, nie ma żadnych dowodów że rzeczywiście zmniejsza zachorowalnośc na raka szyjki macicy o 70% ( lub dane pochodzą od producenta szczepionki) . 2. Stopien bardzo poważnych powikłań jest nadzwyczaj wysoki - nawet ...wystarczy wystarczy zajrzeć do ulotki( zespół Guillain -Barré, ostre rozsiane zapalenie mózgu i rdzenia). Szczepionka zrobiła z wielu dziewcząt dożywotnie inwalidki, a wiele z nich przechodzi skomplikowane rehabilitacje . 3. Przed podaniem szczepionki zachęcam do obejrzenia filmu o skutkach użycia tej szczepionki w Danii: 3.  rozwiń
  • Prof. Glass, 2018-02-21 08:55:47

    NIE WIERZCIE TYM SZARLATANOM Z JUDEOPOLONII! SZCZEPIONKI TE LANSUJE LOBBY SZCZEPIONKOWE PRZEKUPIONE PRZEZ KONCERNY DARMACEUTYCZNE! PROWADZĄDO BEZPŁODNOŚCI I CHORÓB KOBIECYCH! NIE DAJCIE ZMARNOWAĆ SWOICH DZIECI!