Radom: Zwolnienia i likwidacja łóżek w szpitalu wojewódzkim

  • RynekZdrowia.pl
  • 23-04-2017
  • drukuj
Planowana likwidacja 248 łóżek i zwolnienia personelu w Mazowieckim Szpitalu Specjalistycznym były jedynym tematem ostatnich obrad Rady Miejskiej w Radomiu. Choć szpital nie należy do miasta, to niepokoi i władze, i mieszkańców
Radom: Zwolnienia i likwidacja łóżek w szpitalu wojewódzkim
Większość mazowieckich szpitali ma trudną sytuację finansową (fot.arch.)


Jak podaje Echo Dnia, organem założycielskim szpitala jest Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego. Dlatego w obradach uczestniczyli przedstawiciele samorządu Mazowsza.

- Większość mazowieckich szpitali ma trudną sytuację finansową, dlatego musimy podjąć działania restrukturyzacyjne. Pozostawienie szpitala bez programu naprawczego, to doprowadzenie do upadku. Nie pozwolimy na to - mówiła Elżbieta Lanc, członek zarządu Województwa Mazowieckiego.

Obradom przysłuchiwali się m.in. przedstawiciele związków zawodowych z Mazowieckiego Szpitala Specjalistycznego. Zaniepokoili się planowanymi zwolnieniami, które głównie dotyczą to pielęgniarek i położnych.

Zarówno związkowcy, jak i radni poznali główne wnioski z audytu przeprowadzonego w lecznicy. Okazuje się, że większość oddziałów szpitala przynosi straty finansowe, a dwa, które generowały zyski, nie pokrywają zadłużenia. Wiele łóżek stoi niewykorzystywanych. W rekomendacjach audytora znalazły się propozycje: albo zwiększenia zakresu usług medycznych, albo zmniejszenie strat.

Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

ZOBACZ TAKŻE