PARTNER PORTALU
  • BGK

Radomski Caritas ze sprzętem rehabilitacyjnym

  • radomnews.pl    16 czerwca 2011 - 16:58
Radomski Caritas ze sprzętem rehabilitacyjnym

Wypożyczalnia sprzętu rehabilitacyjnego przy Caritas Diecezji Radomskiej wzbogaciła się o 10 łózek rehabilitacyjnych z podnośnikami elektrycznymi, pięć koncentratorów tlenu oraz pięć ssaków.
Wartość sprzętu to niemal 40 tysięcy złotych. Zakup powyższego sprzętu nie jest refundowany z Narodowego Funduszu Zdrowia. Wielu chorych mieszkańców z terenu diecezji radomskiej nie może sobie na niego pozwolić. - Dlatego pozyskanie tego sprzętu i umożliwienie wypożyczenia go jest dla nas niezwykle istotnym ruchem. Co więcej, w najbliższym czasie zasoby wypożyczalni zwieksza sie o 45 łóżek, pięć koncentratorów oraz 5 ssaków - informuje ks. Robert Kowalski z Caritas.

Czytaj też: Powodzianie dostali ponad 46 mln zł

Żeby móc skorzystać ze sprzętu, potrzebne jest jedynie zaświadczenie lekarskie potwierdzające, że osoba jest chora. - Za wypożyczenie nie ma opłat, tylko kaucja, która jest oddawana. Po zdaniu sprzętu zwracamy się z prośbą o ewentualną ofiarę na rzecz wypożyczalni, ale w żadnym wypadku nie jest ona obligująca do przekazania Caritas pieniędzy - uzupełnia ks. Kowalski.

W tej chwili z pomocy wypożyczalni - znajdują się w niej m.in. specjalistyczne balkoniki, chodziki, wózki dla niepełnosprawnych - korzysta około 150 osób.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.