PARTNER PORTALU
  • BGK

Radomski szpital stawia na e-zdrowie

  • Rynek Zdrowia    24 kwietnia 2017 - 11:37
Radomski szpital stawia na e-zdrowie
System pozwoli też na zdalne umawianie wizyt oraz zlecanie leków czy zarządzanie kolejkami w poradniach (fot. miniyo73/Flickr (CC BY-SA 2.0)

W Radomskim Szpitalu Specjalistycznym i pogotowiu ratunkowym za unijne pieniądze w perspektywie kilku lat zostaną wprowadzone e-usługi, które przyspieszą obsługę pacjentów.
W ramach projektu "Nowoczesne e-usługi dla mieszkańców Radomia" realizowanego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego na lata 2014-2020 wprowadzone zostaną m.in. rozwiązania dające lekarzom możliwość dostępu do informacji medycznej o pacjentach i lekach za pośrednictwem urządzeń mobilnych.

System pozwoli też na zdalne umawianie wizyt oraz zlecanie leków czy zarządzanie kolejkami w poradniach. Wartość szpitalnego projektu to ponad 11 milinów złotych. Prawie 9 mln zł pochodzić ma z unijnej kasy.

Kolejną instytucją, która zostanie objęta informatyzacją będzie radomskie pogotowie ratunkowe. W poczekalni ambulatorium pojawią się infokioski, które ułatwią i przyspieszą rejestrację do lekarza.

System informatyczny będzie wykorzystywany także przy wystawianiu recept, skierowań i zwolnień lekarskich. Dzięki e-usługom wiele spraw uda się załatwić bez wychodzenia z domu, np. uzyskać odpis dokumentacji medycznej lub zamówić drogą elektroniczną transport sanitarny - zapowiadają beneficjenci rozwiązania.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.