PARTNER PORTALU
  • BGK

Radomskie Centrum Onkologii rozszerza swoją działalność

  • PAP/MN    6 stycznia 2017 - 10:52
Radomskie Centrum Onkologii rozszerza swoją działalność
Radomskie Centrum Onkologiczne jest jedyną tego typu placówką na południowym Mazowszu. (fot. Radomskie Centrum Onkologii/Facebook)

• Radomskie Centrum Onkologii rozszerzyło swoją działalność o chemioterapię prowadzoną na oddziale szpitalnym.
• Placówka przymierza się także do uruchomienia działalności z zakresu chirurgii onkologicznej.
Według rzeczniczki Radomskiego Centrum Onkologii Izabeli Leśkiewicz, dzięki podpisanemu kilka dni temu kontraktowi z NFZ, pacjenci z chorobami nowotworowymi będą mogli być leczeni nie tylko w trybie ambulatoryjnym, ale także na oddziale szpitalnym, który dysponuje 19 łóżkami.

Szpital - jak zapowiedziała rzeczniczka - planuje dalszy rozwój. Kolejnym krokiem ma być rozszerzenie działalności o chirurgię onkologiczną. To - jak podkreśliła Leśkiewicz, obok chemioterapii i radioterapii, niezwykle ważny element leczenia onkologicznego.

"Centrum posiada w pełni wyposażone sale operacyjne, nowoczesny sprzęt oraz wykwalifikowaną kadrę. Jeśli NFZ ogłosi konkurs na takie świadczenia, szpital jest gotowy rozpocząć zabiegi operacyjne swoich pacjentów" - zapewniła rzeczniczka.

Radomskie Centrum Onkologiczne jest jedyną tego typu placówką na południowym Mazowszu. Szpital otwarto oficjalnie w czerwcu 2016 r. Od lipca ub. roku placówka ma kontrakt na leczenie z zakresu radioterapii i brachyterapii. Od lipca do końca 2016 r. skorzystało z tych form leczenia ok. 300 pacjentów, a konsultowanych było prawie 800 osób.

Każdego dnia jest tu napromienianych około 40 chorych na nowotwory. To pacjenci głównie z Radomia i okolic, ale coraz więcej zgłasza się mieszkańców Lublina, Warszawy i województwa świętokrzyskiego. Na konsultacje w poradni chemioterapii RCO przyjęło dotąd ok. 2,5 tys. pacjentów. Według danych Krajowego Rejestru Nowotworów - w promieniu 70 km od Radomia co roku odnotowuje się około 4,8 tys. nowych zachorowań na choroby nowotworowe.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (1)

  • Ana, 2017-01-19 23:52:20

    Bo jesteśmy coraz bardziej zatruwani wszystkim.