Radomskie Centrum Onkologii rozszerza swoją działalność

• Radomskie Centrum Onkologii rozszerzyło swoją działalność o chemioterapię prowadzoną na oddziale szpitalnym.
• Placówka przymierza się także do uruchomienia działalności z zakresu chirurgii onkologicznej.
Radomskie Centrum Onkologii rozszerza swoją działalność
Radomskie Centrum Onkologiczne jest jedyną tego typu placówką na południowym Mazowszu. (fot. Radomskie Centrum Onkologii/Facebook)

Według rzeczniczki Radomskiego Centrum Onkologii Izabeli Leśkiewicz, dzięki podpisanemu kilka dni temu kontraktowi z NFZ, pacjenci z chorobami nowotworowymi będą mogli być leczeni nie tylko w trybie ambulatoryjnym, ale także na oddziale szpitalnym, który dysponuje 19 łóżkami.

Szpital - jak zapowiedziała rzeczniczka - planuje dalszy rozwój. Kolejnym krokiem ma być rozszerzenie działalności o chirurgię onkologiczną. To - jak podkreśliła Leśkiewicz, obok chemioterapii i radioterapii, niezwykle ważny element leczenia onkologicznego.

"Centrum posiada w pełni wyposażone sale operacyjne, nowoczesny sprzęt oraz wykwalifikowaną kadrę. Jeśli NFZ ogłosi konkurs na takie świadczenia, szpital jest gotowy rozpocząć zabiegi operacyjne swoich pacjentów" - zapewniła rzeczniczka.

Radomskie Centrum Onkologiczne jest jedyną tego typu placówką na południowym Mazowszu. Szpital otwarto oficjalnie w czerwcu 2016 r. Od lipca ub. roku placówka ma kontrakt na leczenie z zakresu radioterapii i brachyterapii. Od lipca do końca 2016 r. skorzystało z tych form leczenia ok. 300 pacjentów, a konsultowanych było prawie 800 osób.

Każdego dnia jest tu napromienianych około 40 chorych na nowotwory. To pacjenci głównie z Radomia i okolic, ale coraz więcej zgłasza się mieszkańców Lublina, Warszawy i województwa świętokrzyskiego. Na konsultacje w poradni chemioterapii RCO przyjęło dotąd ok. 2,5 tys. pacjentów. Według danych Krajowego Rejestru Nowotworów - w promieniu 70 km od Radomia co roku odnotowuje się około 4,8 tys. nowych zachorowań na choroby nowotworowe.

Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (1)ZOBACZ WSZYSTKIE

Bo jesteśmy coraz bardziej zatruwani wszystkim.

Ana, 2017-01-19 23:52:20 odpowiedz

ZOBACZ WSZYSTKIE


ZOBACZ TAKŻE