PARTNER PORTALU
  • BGK

Ranking Szpitali 2017. Znamy najlepsze placówki

  • PAP/PSZ    14 grudnia 2017 - 10:24
Ranking Szpitali 2017. Znamy najlepsze placówki
To już 14 edycja rankingu. (fot. Fotolia)

Centrum Onkologii w Bydgoszczy po raz kolejny okazało się najlepszym szpitalem w Polsce w najnowszym, 14. Rankingu Szpitali 2017, będącym częścią realizowanego od 3 lat ogólnopolskiego programu Bezpieczny Szpital Przyszłości.
• Pierwsze miejsce zajął Instytut Hematologii i Transfuzjologii w Warszawie.

• Za najlepszą niezabiegową placówkę uznano Samodzielny Publiczny Zespół Gruźlicy i Chorób Płuc w Olsztynie.

• Największy awans zanotował Dolnośląski Szpital Specjalistyczny - Centrum Medycyny Ratunkowej we Wrocławiu.

Zwycięzcy Rankingu Szpitali 2017 zostaną przedstawieni 14 grudnia w Warszawie podczas uroczystej gali, na której spotkają się przedstawiciele 120 najlepszych szpitali publicznych i prywatnych.

Kolejne dwa miejsca w rankingu 100 najlepszych placówek medycznych w kraju zajęły: Szpital Specjalistyczny PRO-FAMILIA w Rzeszowie oraz Wojewódzki Szpital Specjalistyczny im. Janusza Korczaka w Słupsku - poinformował Dariusz Szafrański z firmy doradczej IDEA Trade, głównego organizatora rankingu.

Wśród szpitali zabiegowych monospecjalistycznych (bez onkologicznych) pierwsze miejsce zajął Instytut Hematologii i Transfuzjologii w Warszawie. Najlepszą niezabiegową placówką okazał się natomiast Samodzielny Publiczny Zespół Gruźlicy i Chorób Płuc w Olsztynie.

Czytaj także: Województwo przekaże szpital uniwersytetowi

W pierwszej dziesiątce głównego rankingu (obejmującego 100 szpitali) znalazły się jeszcze: Wojewódzki Szpital Specjalistyczny w Białej Podlaskiej, Samodzielny Publiczny Zespół Opieki Zdrowotnej w Świdnicy, Samodzielny Publiczny Specjalistyczny Szpital Zachodni w Grodzisku Mazowieckim, Samodzielny Publiczny Szpital Wojewódzki w Zamościu, Szpital "Miedziowego Centrum Zdrowia" w Lubinie, Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej Lecznica Dzieci i Dorosłych Szpital w Chorzowie oraz Pleszewskie Centrum Medyczne w Pleszewie.

Marcin Malinowski z IDEA Trade oznajmił, że w zestawieniu "złotej setki" polskich szpitali w 2017 r. najbardziej awansował Dolnośląski Szpital Specjalistyczny - Centrum Medycyny Ratunkowej we Wrocławiu. Wspiął się on aż o 53 pozycje, z 71. na miejsce 18.

Za stronę merytoryczną rankingu odpowiada Centrum Monitorowania Jakości w Ochronie Zdrowia, a patronat nad nim objął minister zdrowia Konstanty Radziwiłł. Pełne wyniki rankingu, który obejmuje również zestawieni szpitali w poszczególnych województwach, znajduje się na stronie www.rankingszpitali.com.pl.

Wicedyrektor Centrum Monitorowania Jakości w Ochronie Zdrowia Michał Bedlicki wyjaśnia, że ranking powstał na podstawie opracowanej przez Centrum i wysyłanej do szpitali ankiety. Zawiera ona niemal 300 pytań dotyczących infrastruktury szpitalnej, jakości opieki, komfortu pobytu pacjenta w szpitalu, zakażeń, uzyskanych certyfikatów i sytuacji finansowej placówki.

"Ranking ukazuje się w bardzo ważnym momencie dla polskiego szpitalnictwa. Powstanie sieci szpitali spowodowało wiele zmian w organizacji szpitali i rewolucję w podejściu do finansów w poszczególnych jednostkach" - zaznacza Marcin Malinowski.

REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.