PARTNER PORTALU
  • BGK

Ratownicy apelują do wojewodów o wyposażenie w detektory tlenku węgla

  • Rynek Zdrowia    27 stycznia 2014 - 16:48
Ratownicy apelują do wojewodów o wyposażenie w detektory tlenku węgla

Społeczny Komitet Ratowników Medycznych - ogólnopolska organizacja skupiająca ratowników medycznych, wystąpił do wojewodów w całym kraju z apelem o wyposażenie zespołów ratownictwa medycznego w indywidualne detektory tlenku węgla.
"W trosce o bezpieczeństwo członków zespołów ratownictwa oraz sprawność funkcjonowania systemu Państwowego Ratownictwa Medycznego zwracamy się z wnioskiem do wojewodów o rekomendowanie dysponentom zespołów ratownictwa medycznego w województwie podjęcie działań zapobiegających zatruciom tlenkiem węgla wśród członków zespołów ratownictwa medycznego" - czytamy w liście skierowanym do wojewodów.

Jak wyjaśnia SKRM, od ratowników medycznych z całego kraju docierają sygnały mówiące o realnym zagrożeniu zatruciem tlenkiem węgla występującym w sezonie grzewczym. Zdarzają się sytuacje, gdy podejmując interwencje u pacjenta członkowie zespołu ratownictwa medycznego sami doznają zatrucia tlenkiem węgla.

W opinii ratowników, niezbędne jest zalecenie dysponentom ratownictwa podjęcia działań prewencyjnych, w tym m.in. wyposażenie zespołów
ratownictwa w przenośne detektory tlenku węgla. Aktualnie wyposażenie ambulansów w tego typu sprzęt należy do rzadkości.

W innym wypadku, ratownicy medyczni zmuszeni będą przy każdorazowej interwencji w domu pacjenta przeprowadzanej w sezonie grzewczym wzywać jednostkę Państwowej Straży Pożarnej, w celu wykluczenia zagrożenia tlenkiem węgla.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.
NAJPOPULARNIEJSZE W PORTALU
NAJNOWSZE WIADOMOŚCIWyszukiwarki

Polecane oferty: