PARTNER PORTALU
  • BGK

Reforma służby zdrowia. Eksperci komentują pomysły ministra Radziwiłła

  • PTWP - RynekZdrowia.pl    28 lipca 2016 - 07:43
Reforma służby zdrowia. Eksperci komentują pomysły ministra Radziwiłła

Co w funkcjonowaniu służby zdrowia zmieni reforma przedstawiona przez szefa resortu zdrowia? (fot. pixabay.com)

"Polityczny pośpiech", brak konsultacji ze środowiskiem oraz ogólnikowość - to najczęściej powtarzane zarzuty pod adresem zapowiedzianej przez Konstantego Radziwiłła, ministra zdrowia reformy systemu opieki zdrowotnej.
Co do przedstawionych propozycji eksperci różnią się w ich ocenie. Dr Jerzy Gryglewicz, ekspert rynku medycznego z Instytutu Organizacji Ochrony Zdrowia Uczelni Łazarskiego pozytywnie ocenia planowane wdrożenie poziomów referencyjnych szpitali oraz przypisanie im określonych zadań do realizacji, ale jego zastrzeżenia budzi planowane budżetowanie leczenia szpitalnego, bo - jak mówi - takie zasady mogą obniżyć efektywność szpitali. 

Czytaj też: Koniec NFZ. Będzie Urząd Zdrowia Publicznego

Z kolei Mark Balicki, kierownik Wolskiego Centrum Zdrowia Psychicznego Szpitala Wolskiego w Warszawie i były minister zdrowia na plus ocenia dostrzeżenie konieczności zmian zasad finansowania szpitali (aczkolwiek zwraca uwagę na brak szczegółów tego rozwiązania), ale już krytycznie odnosi się do planowanych zasad wdrożenia poziomów referencyjności szpitali.

Więcej o sprawie czytaj 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (1)

  • jancz, 2016-07-28 19:40:28

    Ach ci eksperci! Zawsze coś im nie pasuje. Za to pasuje innym ekspertom. I jak tu być mądrym. Czyli, jak zwykle, nasi eksperci kontra ich eksperci. Za niedługo słowo ekspert zacznie być słowem obraźliwym. I eksperci sami sobie na to zasłużą.