PARTNER PORTALU
 • BGK

Regiony walczą o rezerwę NFZ

 • AT    26 listopada 2011 - 11:19
Regiony walczą o rezerwę NFZ

Regiony walczą o rezerwę NFZ. Konwent marszałków poparł Lubuskie.
Konwent Marszałków RP, który w dniach 24-25.11. obradował w Lidzbarku Warmińskim, poparł działania województwa lubuskiego w sprawie podziału środków finansowych z rezerwy NFZ informuje lubuski Urząd Marszałkowski (UM). A chodzi o dodatkowe 600 mln zł. Wśród województw, które znalazły się na liście Narodowego Funduszu Zdrowia zabrakło m.in. województwa lubuskiego. Konwent marszałków poparł stanowisko, pod którym podpisała się marszałek Elżbieta Polak (zabierz głos/oceń marszałka).

- Samorząd Województwa Lubuskiego wyraża swoją dezaprobatę z powodu niesprawiedliwego podziału środków finansowych z rezerwy NFZ, według którego pominięto województwo lubuskie. Niedopuszczalnym jest dyskryminowanie mieszkańców danego regionu, którym konstytucja oraz ustawa gwarantuje prawo do leczenia oraz obowiązek przestrzegania ustawowych praw pacjenta – informuje Polak.

Czytaj też: Nienormalna jest ta rezerwa

Jak podaje lubuski magistrat marszałek Elżbieta Polak wniosła o unieważnienie dokonanego podziału i zastosowanie kryteriów, w których mieszkańcy województwa lubuskiego również uzyskają szansę na poprawę dostępności do świadczeń zdrowotnych poprzez zmniejszenie kolejek oczekujących. Stanowisko Zarządu Województwa Lubuskiego poparli wszyscy marszałkowie obecni na konwencie w Lidzbarku Warmiński, chociaż województwo mazowieckie (zabierz głos/oceń marszałka) miało swoje uwagi. Ostatecznie nie zostały one poparte.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (4)

 • emeryt, 2011-11-28 08:33:33

  Pozdrawiam Sakiewkę i dziękuję za wyjaśnienie.
 • Sakiewka, 2011-11-27 17:23:58

  Nowy fiskus zdrowy robi nam kuku,a kuku, To algorytm jest winien,co robi tyle huku. Kuku,a kuku przecież kasa nie leży na bruku, Kasa jest chora i nie ma dla niej mądrego leku.
 • emeryt, 2011-11-27 05:46:54

  Miało być transparentnie i zgodnie z prawem,a tu algorytm sobie a życie sobie.Jak to możliwe? Kto tym razem robi nam "kuku"?Jakie szanse na normalność i kto ma tego pilnować?Może ktoś wie????!!