PARTNER PORTALU
  • BGK

Reorganizacja i zwolnienia. To czeka lecznicę w Dąbrowie Białostockiej

  • Rynek Zdrowia/Kurier Poranny    8 lutego 2013 - 18:26
Reorganizacja i zwolnienia. To czeka lecznicę w Dąbrowie Białostockiej

W szpitalu w Dąbrowie Białostockiej ma zostać zlikwidowany oddział chirurgii i blok operacyjny, a także pralnia i służba pomocnicza. To oznacza, że pracę straci trzydzieści osób. Pozostałym zatrudnionym na etacie pracownikom pensja będzie obniżona o 10 procent.
Takie plany ratowania szpitala w Dąbrowie Białostockiej ma jego dyrektor. Poinformował o tym zakładowe związki zawodowe.

Szpital w Dąbrowie Białostockiej to największy i jeden z niewielu zakładów pracy w okolicy. Zatrudnia ok. 150 osób. Trzydziestu z nich ma stracić pracę od czerwca. Kłopoty finansowe placówki wynikają głównie z niższego kontraktu z NFZ. W 2012 roku było to o ok. 1,8 mln zł mniej niż w 2011 roku i stąd szpital zanotował stratą w wysokości ok. 1,5 mln zł.

Zgodnie z ustawą o działalności leczniczej starostwo powinno albo zlikwidować taki szpital, albo przekształcić go w spółkę, wcześniej pokrywając zadłużenie. Jednak samorząd takiego długu pokrywać nie zamierza. A dyrektor został zobowiązany do naprawy sytuacji finansowej.

Próbą wyjścia ma być właśnie likwidacja m.in. oddziału chirurgicznego i bloku operacyjnego w szpitalu. To podobno te jednostki przyniosły największe straty w ubiegłym roku. Wcześniej w szpitalu w Dąbrowie zlikwidowano oddział pediatrii i położniczo-ginekologiczny. Jeśli obecne plany dyrektora zostaną zaakceptowane w placówce zostanie tylko oddział chorób wewnętrznych i ZOL.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (2)

  • TVmaniak, 2013-02-11 10:52:43

    Dobrz że szpital w Lesnej Górze pracuje pełną parą!!!
  • OLO, 2013-02-11 09:10:24

    W tym kraju najszybciej wszystko się likwiduje lub prywatyzuje.Dziwne,że po prywatyzacji często taki obiekt nagle szybko się rozwija i daje duże dochody. "Wredna komuna" nabudowała szkół i szpitali a obecni "specjaliści" mają z tym problemy. Co za kraj!