PARTNER PORTALU
  • BGK

Resort skarbu sprzedał Przedsiębiorstwo Uzdrowiskowe „Ustroń”

  • PAP    31 sierpnia 2010 - 19:06

Resort skarbu podpisał 31 sierpnia umowę sprzedaży Przedsiębiorstwa Uzdrowiskowego „Ustroń” na rzecz American Heart of Poland w Ustroniu. Wartość umowy to ponad 90,5 mln zł.
Zgodnie z umową inwestor w dwa lata ma podwyższyć kapitał zakładowy spółki przez wniesienie 2 mln zł. Pieniądze te mają być przeznaczone na zakup przez spółkę środków trwałych związanych z przedmiotem jej działalności.

„Kupujący zobowiązał się, że w okresie 36 miesięcy od dnia zawarcia umowy utrzyma stan zatrudnienia pracowników objętych postanowieniami pakietu socjalnego na poziomie liczby etatów z dnia zawarcia umowy” – czytamy w komunikacie Ministerstwa Skarbu Państwa.

Ustroń to jedno z największych polskich uzdrowisk położonych w otoczeniu gór Beskidu Śląskiego. Ma nowoczesną bazę medyczną i zabiegową. Specjalizuje się w leczeniu m.in. chorób: narządu ruchu, reumatycznych, serca, naczyń krwionośnych, układu krążenia i oddechowego. Spółka współpracuje z klinikami i centrami medycznymi w Polsce. 75 proc. jej klientów stanowią kuracjusze kierowani przez Narodowy Fundusz Zdrowia na leczenie sanatoryjne bądź rehabilitację.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.