PARTNER PORTALU
  • BGK

Robot da Vinci nadal bez refundacji

  • Przegląd prasy/PAP/Nasz Dziennik    6 marca 2012 - 07:24
Robot da Vinci nadal bez refundacji

Nasilamy nasze działania, by skłonić NFZ do refundacji zabiegów, w których używany jest robot da Vinci – mówi prof. Wojciech Witkiewicz, dyr. Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego we Wrocławiu.
Prof. Witkiewicz, szef jedynej placówki w Polsce posiadającej robota da Vinci, dotąd jako jedyny występował w tej sprawie do resortu zdrowia i NFZ – pisze „Nasz Dziennik”.

Bez skutku. „Postanowiliśmy nasilić nasze działania w tym zakresie” – mówi.

Jak relacjonuje, podczas zakończonego w weekend I Międzynarodowego Kongresu Polskiego Towarzystwa Chirurgii Robotowej prezesi wszystkich towarzystw medycznych zainteresowanych chirurgią robotową postanowili wystosować wspólne pismo do ministra zdrowia i szefa NFZ.

Oprócz PT Chirurgii Robotowej podpisy pod listem złożą też prezesi: PT Urologicznego, PT Chirurgii Onkologicznej, PT Ginekologicznego, PT Kardio-Torakochirurgów i Sekcji Wideochirurgii Towarzystwa Chirurgów Polskich – wylicza prof. Witkiewicz.

Profesor dodaje, że obecni na kongresie przedstawiciele NFZ nie zadeklarowali nic konkretnego ws. refundacji; zapowiedzieli, że decyzje zapadną po zapoznaniu się z pokongresowymi materiałami – informuje „Nasz Dziennik”.
Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.