• PARTNERZY PORTALU

Rodziny muszą dokarmiać pacjentów szpitali

Coraz więcej szpitali oszczędza na jedzeniu. Szpitalom nie stawia się żadnych wymogów, ile pieniędzy muszą przeznaczać na żywienie pacjentów. Obowiązują je natomiast zalecenia żywieniowe, żeby w posiłkach było odpowiednio dużo białka, witamin, innych składników odżywczych.
Rodziny muszą dokarmiać pacjentów szpitali

Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Opolu oceniła 17 jadłospisów przygotowanych przez szpitale na Opolszczyźnie na okres 10 dni.

- Niestety w większości nie wypadły dobrze - mówi Maria Jeznach, kierownik działu żywności i żywienia WSSE.

Posiłki podawane pacjentom były zbyt monotonne. Brakowało ryb, kaszy, pierogów. Za mało było warzyw, owoców. Z dodatków dominował kiszony ogórek, pojawiała się ledwo marchewka albo buraki.

- W jednym ze szpitali podano na kolację chleb z margaryną i pomidora na osobę, jak się tym najeść? - dziwi się Maria Jeznach i wyjaśnia, że za zły jadłospis sanepid nie może karać. Może tylko wydać zalecenia.

Dzienna stawka żywieniowa w opolskich szpitalach to 6-10 zł. Chorych dożywiają rodziny.

Więcej: www.nto.pl

 


KOMENTARZE (1)ZOBACZ WSZYSTKIE

Z pustego i Salomon nie naleje. Byłoby pełno, gdyby pieniądze szerokim strumieniem nie zasilały Kościoła, a zamiast tego służbę zdrowia i oświatę. Ale aby tak było, należałoby najpierw wstać z klęczek i pogonić tę klerykalną hołotę, która nami rządzi od kilkunastu lat.

ziuta, 2014-04-13 12:43:32 odpowiedz

ZOBACZ WSZYSTKIE


ZOBACZ TAKŻE