PARTNER PORTALU
  • BGK

Rodziny muszą dokarmiać pacjentów szpitali

  • nto.pl/Rynek Zdrowia    8 kwietnia 2014 - 10:31
Rodziny muszą dokarmiać pacjentów szpitali

Coraz więcej szpitali oszczędza na jedzeniu. Szpitalom nie stawia się żadnych wymogów, ile pieniędzy muszą przeznaczać na żywienie pacjentów. Obowiązują je natomiast zalecenia żywieniowe, żeby w posiłkach było odpowiednio dużo białka, witamin, innych składników odżywczych.
Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Opolu oceniła 17 jadłospisów przygotowanych przez szpitale na Opolszczyźnie na okres 10 dni.

- Niestety w większości nie wypadły dobrze - mówi Maria Jeznach, kierownik działu żywności i żywienia WSSE.

Posiłki podawane pacjentom były zbyt monotonne. Brakowało ryb, kaszy, pierogów. Za mało było warzyw, owoców. Z dodatków dominował kiszony ogórek, pojawiała się ledwo marchewka albo buraki.

- W jednym ze szpitali podano na kolację chleb z margaryną i pomidora na osobę, jak się tym najeść? - dziwi się Maria Jeznach i wyjaśnia, że za zły jadłospis sanepid nie może karać. Może tylko wydać zalecenia.

Dzienna stawka żywieniowa w opolskich szpitalach to 6-10 zł. Chorych dożywiają rodziny.

Więcej: www.nto.pl

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (1)

  • ziuta, 2014-04-13 12:43:32

    Z pustego i Salomon nie naleje. Byłoby pełno, gdyby pieniądze szerokim strumieniem nie zasilały Kościoła, a zamiast tego służbę zdrowia i oświatę. Ale aby tak było, należałoby najpierw wstać z klęczek i pogonić tę klerykalną hołotę, która nami rządzi od kilkunastu lat.