PARTNER PORTALU
  • BGK

Rośnie nowa przychodnia onkologiczna w Poznaniu

  • PAP    9 grudnia 2011 - 17:05

10 specjalistycznych gabinetów i pracowni ma pomieścić nowy budynek przychodni onkologicznej "Pomoc Maltańska" w Poznaniu. Przychodnia ma być gotowa w 2013 roku.
W piątek nastąpiło wmurowanie kamienia węgielnego. Jak powiedział wiceprezydent Fundacji Związku Polskich Kawalerów Maltańskich Maciej Koszutski, budowana przez Fundację przychodnia mieścić się będzie w dwupiętrowym budynku o powierzchni użytkowej 770 mkw.

W obiekcie zlokalizowane będą pracownie mammografii, densytometrii, ultrasonografii, histopatologii, a także gabinety onkologa, chirurga, ginekologa, kardiologa, psychologa i zabiegowe.

- Prowadzimy specjalistyczną przychodnię onkologiczną "Pomoc Maltańska" przy parafii św. Jana Jerozolimskiego za Murami od 1993 roku. Mieścimy się w zaadoptowanych pomieszczeniach, które udostępniła nam parafia i które są już niewystarczające - powiedział Koszutski.

Rocznie placówka diagnozuje i leczy nieodpłatnie ponad 5 tys. pacjentów oraz przeprowadza około 2 tys. badań densytometrycznych i mammograficznych. Działalność jest w całości finansowana przez Fundację. Obsługa medyczna w nowej części placówki również będzie świadczona charytatywnie, planowane jest też podpisanie kontraktu z NFZ.

Prace budowlane rozpoczęły się wiosną 2010 roku. Planowany termin oddania inwestycji to pierwsza połowa 2013 roku. Do tej pory inwestycja pochłonęła ok. 500 tys. zł.

- Obecnie budowa jest w stanie surowym otwartym - zadaszona, bez okien i drzwi. Teraz czeka nas montowanie instalacji i wyposażenie obiektu w sprzęt specjalistyczny - powiedział Koszutski.

Tereny parafii Św. Jana Jerozolimskiego za Murami dla Zakonu Kawalerów Maltańskich to historyczne miejsce. Tam prowadzili swoją działalność pierwsi joannici w Poznaniu. Zaprosił ich do miasta w drugiej połowie XII wieku Mieszko III Stary.
Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.