PARTNER PORTALU
  • BGK

Rozbudowują szpital - wizytówkę miasta

  • slaskie.pl    1 marca 2011 - 10:57
Rozbudowują szpital - wizytówkę miasta

W Chorzowskim Centrum Pediatrii i Onkologii oficjalnie otwarto Pracownię Pozytonowej Tomografii Emisyjnej PET-CT oraz nowy pawilon. To drugie tego typu urządzenie w regionie i 11 w kraju. Inwestycja kosztowała 20 mln zł.
Pracownia PET-CT jest częścią większej inwestycji. W nowym pawilonie utworzono szpitalny oddział ratunkowy, ulokowano nowy oddział ortopedii i traumatologii narządu ruchu dla dzieci, a także nowoczesny blok operacyjny.

Sprawdź notowania prezydenta Chorzowa

„Szpital dziecięcy jest obok Stadionu Śląskiego, WPKiW i Ruchu Chorzów wizytówką miasta rozpoznawalną w kraju. Pracownia i nowy oddział to sukces dyrektora i całego zespołu pracowników" - powiedział prezydent Kotala.

W uroczystości uczestniczyli m.in. wicemarszałek Mariusz Kleszczewski, prezydent Chorzowa Andrzej Kotala oraz Grzegorz Szpyrka, dyrektor ChCPiO.

Druga w regionie pracownia PET znajduje się w Centrum Onkologii - Instytucie im. Marii Skłodowskiej-Curie w Gliwicach

Pozytronowa Tomografia Emisyjna (PET-CT) to nowoczesna technika obrazowania nowotworów. Metoda ta pozwala dokładnie określić, gdzie znajduje się guz nowotworowy i czy daje przerzuty, co prowadzi do polepszenia prognoz oraz właściwego doboru leczenia pacjentów.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.