Rozpęta się finansowa rewolucja w leczeniu?

Minister zdrowia Bartosz Arłukowicz powiedział w piątek, że wniosek o odwołanie prezesa NFZ Jacka Paszkiewicza to początek zmian w funduszu, które będą dotyczyć m.in. systemu finansowania.
Rozpęta się finansowa rewolucja w leczeniu?
Minister dodał, że chce, aby płacono za efekt leczenia, a nie za fakt leczenia. Ministerstwo zdrowia poinformowało w czwartek, że Arłukowicz złożył wniosek do premiera o odwołanie prezesa NFZ.

„Ta moja propozycja jest początkiem dalszych proponowanych zmian w systemie, początkiem zmian w NFZ, w systemie finansowania” – powiedział w Sejmie w piątek dziennikarzom minister zdrowia.

Arłukowicz podkreślił, że system musi być przyjazny dla pacjenta i być inaczej finansowany. „Mnie bardzo zależy na tym, byśmy rozpoczęli płacenie za efekt leczenia, a nie za fakt leczenia” – zaznaczył. Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (2)ZOBACZ WSZYSTKIE

następny głupi pomysł ministra,przeziębienie można w ciągu 7 dni wyleczyć ale za inne choroby, które leczy się długotrwale jak lekarz będzie otrzymywać zapłatę , po roku po dwóch i dłużej......? eh....

wyrostek, 2012-05-25 15:52:39 odpowiedz

Ciekawy pomysł, ale utopijno-populistyczny, ponieważ nie kazde leczenie da efekt wyleczenia. Jeżeli pacjent umrze, to co lekarz ma niedostać pieniedzy? Poza tym trzeba finansować bieżąco refundacje leków a nie dopiero po wyleczeniu pacjenta. Za duzo tu niewiadomych. Same chęci "zabłysniecia&qu...ot; dobrym pomysłem, to za mało. rozwiń

Andrzej, 2012-05-25 15:30:58 odpowiedz

ZOBACZ WSZYSTKIE


ZOBACZ TAKŻE