PARTNER PORTALU
  • BGK

Rozpoczęła się budowa Zakładu Radioterapii we Włocławku

  • PAP    5 sierpnia 2014 - 08:39
Rozpoczęła się budowa Zakładu Radioterapii we Włocławku

We Włocławku rozpoczęła się budowa Zakładu Radioterapii. Warta ponad 50 mln zł inwestycja ma ułatwić dostęp do radioterapii zarówno pacjentom z województwa kujawsko-pomorskiego, jak i spoza regionu.
Zakład Teleradioterapii we Włocławku będzie częścią tamtejszego Centrum Diagnostyczno-Leczniczego, czyli zamiejscowej filii Centrum Onkologii w Bydgoszczy.

"Do bydgoskiego Centrum Onkologii rocznie na radioterapię przyjeżdża ponad ośmiuset pacjentów z Włocławka i okolic. Realizowana właśnie inwestycja sprawi, że chorzy nie będą musieli odbywać męczących podróży" - powiedział dyrektor Centrum Onkologii w Bydgoszczy Zbigniew Pawłowicz.

Czytaj też:  Polskie szpitale coraz piękniejsze i nowocześniejsze. Zobacz zdjęcia

Budynek ma być gotowy do końca przyszłego roku. W styczniu 2016 roku przyjmie pierwszych pacjentów.

Jak podkreślił Pawłowicz, utworzenie zakładu we Włocławku przysłuży się nie tylko mieszkańcom Kujaw i Pomorza, ale także części Wielkopolski oraz Mazowsza. "Pacjenci z Sierpca, którzy obecnie muszą dojeżdżać na radioterapię do oddalonej o 120 kilometrów Warszawy, będą mieli znacznie bliżej do Włocławka. Dlatego szacuję, że rocznie z włocławskiego ośrodka skorzysta około tysiąca chorych, z czego mniej więcej dwustu spoza regionu" - zaznaczył Pawłowicz.

Czytaj też:  Posłowie nie chcą budować szpitali i więzień. Zmieniają szkoły

Działkę pod budowę Zakładu Radioterapii, należącą wcześniej do Włocławskiej Spółdzielni Mieszkaniowej, przekazały władze miasta. Trzykondygnacyjny obiekt z dwoma najnowszej generacji bunkrami ma kosztować około 20 mln zł, z czego 35 proc. pokryje CO, a resztę samorząd województwa kujawsko-pomorskiego. Blisko 30 mln zł będzie kosztować wyposażenie placówki. Środki na ten cel - lub przynajmniej ich część - Pawłowicz chce pozyskać z Narodowego Programu Zwalczania Chorób Nowotworowych.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.