PARTNER PORTALU
  • BGK

Rusza budowa domu pomocy społecznej

  • PAP    4 maja 2011 - 12:21
Rusza budowa domu pomocy społecznej

Abp Andrzej Dzięga uroczystą mszą św. zainaugurował budowę domu pomocy społecznej w Szczecinie. Powstanie na terenie kupionego przez Kościół od miasta szpitala św. Karola Boromeusza.
Metropolita Szczecińsko – Kamieński abp Dzięga odprawił pierwszą w archidiecezji mszę św. wg formularza o Błogosławionym Janie Pawle II Papieżu w kaplicy na terenie szpitala. „To pierwsza msza św. wg zatwierdzonych przez Stolicę Apostolską tekstów liturgicznych dedykowanych błogosławionemu Janowi Pawłowi II”– wyjaśnił rzecznik kurii ks. Sławomir Zyga.

Po mszy zainaugurowano budowę domu pomocy społecznej, który ma przyjmować ok. 60 potrzebujących.

"Prace rozpoczęto dwa lata wcześniej, niż zobowiązano się w umowach zakupu, co pozwala mieć nadzieję iż zakończą się również wcześniej, niż w zakładanym terminie pięciu lat" - dodał rzecznik.

Inwestorem budowy są Instytut Medyczny im. Jana Pawła II w Szczecinie i archidiecezja. Inwestycja ma być finansowana ze środków niepublicznych. W budynku ma powstać również Centrum Leczniczo - Rehabilitacyjne na 200 miejsc.

Archidiecezja kupiła w 2010 r. za niecałe 20 tys. zł były szpital miejski w Szczecinie. Budynek ten należał do 1946 r. do kongregacji sióstr św. Karola Bormomeusza w Trzebnicy. W wyniku ugody zawartej między siostrami a miastem archidiecezja nabyła wartą ok. 20 mln zł nieruchomość z 99,9 - procentową bonifikatą.

Archidiecezja zobowiązała się do przebudowy istniejących budynków z możliwością ich rozbudowania na Centrum Opiekuńczo-Lecznicze, w skład którego wchodzić będą przede wszystkim: dom pomocy społecznej i szpital rehabilitacyjny z oddziałami opieki długoterminowej, rehabilitacji kardiologicznej, neurologicznej, narządu ruchu.

Strona kościelna zobowiązała się do prowadzenia działalności opiekuńczo-leczniczej przez co najmniej 25 lat od daty podpisania umowy, w celach niezarobkowych.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.