PARTNER PORTALU
  • BGK

Ruszają szkolenia dla dyrektorów szpitali i pełnomocników ds. praw pacjenta

  • MIW    11 stycznia 2017 - 16:47
Ruszają szkolenia dla dyrektorów szpitali i pełnomocników ds. praw pacjenta
W szkoleniach mogą wziąć udział dyrektorzy szpitali i pełnomocnicy ds. praw pacjenta. (fot. pixabay.com)

• Rzecznik Praw Pacjenta praz Związek Powiatów Polskich organizują szkolenia dla dyrektorów szpitali i pełnomocników ds. praw pacjenta.
• Spotkania będą organizowane przez cały rok, w każdym województwie. Planowane są dwa warsztaty miesięcznie.
• Prowadzić je będą eksperci zatrudnieni w Biurze Rzecznika Praw Pacjenta.




Szkolenia – jak informuje ZPP - poświęcone mają być praktycznym aspektom pracy Rzecznika Praw Pacjenta w kontekście zgłoszeń pacjentów, a także wnioskom płynącym z tych zgłoszeń i postępowań prowadzonych przez Rzecznika Praw Pacjenta w placówkach medycznych.

- Szkolenia będą doskonałą okazją do wymiany poglądów na temat roli pełnomocnika ds. praw pacjenta w szpitalu oraz dyskusji na temat zidentyfikowanych problemów oraz współpracy dyrekcji placówek medycznych i pełnomocników z Rzecznikiem Praw Pacjenta – czytamy na stronie internetowej ZPP.

Jak informuje Związek Powiatów Polskich gospodarzem pierwszego ze szkoleń, zaplanowanego na 24 stycznia i przeznaczonego dla osób z województwa świętokrzyskiego, będzie powiat opatowski.

Aby szkolenie w jak największym stopniu spełniło oczekiwania uczestników, można także zgłaszać propozycje zagadnień i pytań do prowadzących, wysyłając je (najpóźniej 3 dni przed terminem spotkania) na adres e-mailowy: edukacja@bpp.gov.pl.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!






×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.