Ruszył przetarg na budowę szpitala dziecięcego w Kielcach

Ruszył przetarg na budowę szpitala dziecięcego w Kielcach. Budynek ma być gotowy w listopadzie 2014 roku. Miesiąc później ma przyjmować pierwszych pacjentów. Inwestycja będzie sfinansowana całkowicie z Regionalnego Programu Operacyjnego.
Ruszył przetarg na budowę szpitala dziecięcego w Kielcach

Jak powiedział dyr. Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Kielcach Jan Gierada, przetarg wygra firma, która zaproponuje najniższą cenę za zaprojektowanie i wybudowanie szpitala. Gierada apeluje do firm, które będą brać udział w przetargu, aby stworzyły konsorcjum i zaproponowały niską cenę. Otwarcie ofert odbędzie się 3 lipca.

Budynek, w którym będzie mieścić się pięć oddziałów dziecięcych, ma stanąć na działce przy ulicy Artwińskiego, w sąsiedztwie neurologii i kardiologii Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Kielcach. Obiekt ma mieć powierzchnię ponad 7 tys. m kw. W szpitalu znajdzie się 180 łóżek, sale operacyjne, izba przyjęć i wszystkie oddziały.

Jak powiedział Gierada, będą tam jedno, dwu i trzyosobowe sale chorych. W każdej z nich ma być dostępne także łóżko dla rodzica, który będzie chciał zostać na noc z dzieckiem. Ma powstać również specjalny hotelik z pokojami dla rodziców.

Termin zakończenia prac to listopad 2014. Pierwsi pacjenci powinni być przyjmowani miesiąc później.

Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.