PARTNER PORTALU
  • BGK

Ruszył przetarg na budowę szpitala dziecięcego w Kielcach

  • PAP    21 maja 2013 - 13:31
Ruszył przetarg na budowę szpitala dziecięcego w Kielcach

Ruszył przetarg na budowę szpitala dziecięcego w Kielcach. Budynek ma być gotowy w listopadzie 2014 roku. Miesiąc później ma przyjmować pierwszych pacjentów. Inwestycja będzie sfinansowana całkowicie z Regionalnego Programu Operacyjnego.
Jak powiedział dyr. Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Kielcach Jan Gierada, przetarg wygra firma, która zaproponuje najniższą cenę za zaprojektowanie i wybudowanie szpitala. Gierada apeluje do firm, które będą brać udział w przetargu, aby stworzyły konsorcjum i zaproponowały niską cenę. Otwarcie ofert odbędzie się 3 lipca.

Budynek, w którym będzie mieścić się pięć oddziałów dziecięcych, ma stanąć na działce przy ulicy Artwińskiego, w sąsiedztwie neurologii i kardiologii Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Kielcach. Obiekt ma mieć powierzchnię ponad 7 tys. m kw. W szpitalu znajdzie się 180 łóżek, sale operacyjne, izba przyjęć i wszystkie oddziały.

Jak powiedział Gierada, będą tam jedno, dwu i trzyosobowe sale chorych. W każdej z nich ma być dostępne także łóżko dla rodzica, który będzie chciał zostać na noc z dzieckiem. Ma powstać również specjalny hotelik z pokojami dla rodziców.

Termin zakończenia prac to listopad 2014. Pierwsi pacjenci powinni być przyjmowani miesiąc później.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.
NAJPOPULARNIEJSZE W PORTALU
NAJNOWSZE WIADOMOŚCIWyszukiwarki

Polecane oferty: