PARTNER PORTALU
  • BGK

Ruszył zdrowotny wortal Poznania

  • BEZ    16 sierpnia 2010 - 15:02

Miasto Poznań uruchomiło wortal "Zdrowie". Można go oglądać pod adresem www.poznan.pl/zdrowie.
Nowy wortal (portal o tematyce poświeconej wybranej tematyce - tzw. portal horyzontalny) to miejsce, gdzie internauci znajdą informacje dotyczące działań w zakresie profilaktyki i promocji zdrowia, m.in. bezpłatnych programów i świadczeń zdrowotnych dla mieszkańców Poznania, realizowanych przez Miasto we współpracy z instytucjami międzynarodowymi (m.in. Światową Organizacją Zdrowia), instytucjami krajowymi (m.in. Stowarzyszeniem Zdrowych Miast Polskich), zapowiedzi cyklicznych imprez prozdrowotnych, czy ważne informacje o profilaktyce zdrowotnej na co dzień.

Czytelników z pewnością zainteresuje też informator zdrowotny o najczęściej występujących jednostkach chorobowych. A w nim przygotowane przez konsultantów podstawowe informacje o wybranych chorobach, sposobach aktywnego zapobiegania im, zachęta do większego zainteresowania samokontrolą, co umożliwia zaobserwowanie pierwszych objawów choroby i wskazówki dalszego postępowania.

W wortalu znajduje się również baza miejskich zakładów opieki zdrowotnej, pozostałych ZOZ-ów, szpitali klinicznych, wykaz aptek oraz miejsc pomocy doraźnej, katalog przydatnych linków, kalendarz zdrowotny, czy kalendarz pylenia dla Poznania.

Internautów odwiedzających wortal "Zdrowie" autorzy zachęcają do nadsyłania opinii i sugestii nt. treści i funkcjonalności stron wortalu pod adres zdrowie@um.poznan.pl. Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.