PARTNER PORTALU
  • BGK

Rzeszowska onkologia rozbudowuje zakład radioterapii

  • Rynek Zdrowia/Gazeta Wyborcza    7 czerwca 2013 - 08:50
Rzeszowska onkologia rozbudowuje zakład radioterapii

Przy Podkarpackim Centrum Onkologii rozpoczyna się rozbudowa zakładu radioterapii. Ma tam stanąć nowy pawilon, w którym znajdą się m.in. gabinety Wojewódzkiej Poradni Onkologicznej oraz bunkier dla trzeciego przyspieszacza liniowego - informuje "Gazeta Wyborcza".
Będzie to piętrowy budynek, który zostanie połączony z istniejącym już obiektem. Znajdzie się w nim m.in. bunkier dla trzeciego przyspieszacza. Na parterze będzie wreszcie przestronna poczekalnia dla pacjentów zakładu radioterapii. Będą nowe pomieszczenia dla pracowni fizycznej i dozymetrycznej. Szpital zyska ok. 900 mkw. dodatkowej powierzchni.

W nowym budynku lekarze będą mieć osobny gabinet, w którym będą mogli w spokoju planować radioterapię dla pacjentów. Na parterze znajdą się także szatnia dla pacjentów, pomieszczenia sanitarne oraz poczekalnia dla osób przywożonych na terapię na łóżkach.

Na pierwszym piętrze znajdą się pomieszczenia Wojewódzkiej Poradni Onkologicznej. W pierwszym etapie inwestycji będzie tu dziewięć gabinetów lekarskich, obszerna recepcja i wygodna poczekalnia z pomieszczeniami sanitarnymi. Z parteru na pierwsze piętro pacjenci będą mogli się dostać jedną z dwóch wind.

Na budowę tego segmentu szpital dostał 7,5 mln zł z budżetu województwa. W maju, czerwcu przyszłego roku budynek powinien być już gotowy.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.