PARTNER PORTALU
  • BGK

Są pieniądze na przenosiny oddziału płucnego

  • GK/lomza.pl    20 czerwca 2012 - 10:36
Są pieniądze na przenosiny oddziału płucnego

Prawie 5 mln zł otrzyma Szpital Wojewódzki w Łomży od samorządu woj. podlaskiego.
Środki przeznaczy na przenosiny oddziału płuc i gruźlicy do budynku przy Al. Piłsudskiego i na związaną z tym reorganizację oddziałów ginekologiczno-położniczego i noworodkowego. Przeniesienie oddziału płuc i gruźlicy do budynku głównego szpitala powinno się odbyć jeszcze w tym roku.

Prezydent Łomży Mieczysław Czerniawski poinformował, że samorząd Łomży dyskutuje z samorządem województwa na temat zagospodarowania opuszczonego przez oddziały budynku przy ul. Marii Skłodowskiej-Curie.

– Nie wyobrażam sobie, aby ten budynek mógł być komercyjnie sprzedany. Czy będzie to zakład opiekuńczo-pielęgnacyjny, czy szpital miejski, czy w grę wchodzi jeszcze inna koncepcja, za wcześnie dzisiaj mówić, jeszcze o tym dyskutujemy – mówił Mieczysław Czerniawski.

Podkreślił, że ze względu na duże zapotrzebowanie społeczne w budynku tym nadal powinna funkcjonować placówka ochrony zdrowia.

– Szpital Wojewódzki w Łomży samorządowi województwa podlaskiego leży na sercu – twierdzi Jacek Piorunek. Podsumował, że przez ostatnie 4 lata samorząd województwa zainwestował w szpital niemal 32 mln zł.

– Ucyfrowienie aparatury rentgenowskiej, rozbudowa infrastruktury bloków operacyjnych, przebudowa spalarni odpadów poszpitalnych, termomodernizacja budynku, zakup tomografu, modernizacja Szpitalnego Oddziału Ratunkowego, rozbudowa lądowiska – to wszystko daje sumę 32 mln zł – wylicza Jacek Piorunek.

Przenosiny oddziału chorób płuc i gruźlicy z ul. Marii Skłodowskiej-Curie do budynku przy Al. Piłsudskiego – to drugi etap szpitalnej przeprowadzki. Wcześniej do nowych pomieszczeń w budynku głównym Szpitala Wojewódzkiego przeniesiony został „zakaźniak”.

Oddział płucny ma zająć pierwsze piętro budynku, a mieszcząca się tam dotychczas ginekologia zostanie przeniesiona na drugie piętro. Liczba łóżek ma zmniejszyć się z 32 do 25, ale, jak uspokaja dyrektor Marian Jaszewski: „procent wykorzystania łóżek sięga obecnie 60 proc.”.

Remontowane sale mają mieć oddzielne łazienki, odnowiony będzie oddział noworodkowy wraz z pododdziałem intensywnej opieki noworodka.

– Jakość świadczonych usług będzie na pewno wyższa, a koszty funkcjonowania szpitala niższe – zapewnił dyrektor Szpitala. Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.