PARTNER PORTALU
  • BGK

Sabotaż systemu NFZ

  • Przegląd prasy/PAP/Rzeczpospolita    19 kwietnia 2012 - 08:30
Sabotaż systemu NFZ

20 proc. środków NFZ się marnuje, a większość lekarzy nie jest zainteresowana tworzeniem narzędzi służących ocenie ich pracy.
Tak powiedział w obszernym wywiadzie dla „Rzeczpospolitej” prezes NFZ Jacek Paszkiewicz.

Zaprezentował w nim aktualne problemy funkcjonowania służby zdrowia w Polsce. M.in. stwierdził, że powszechnie wiadomo, iż część środowiska medycznego sabotuje system NFZ, a wcześniej kas chorych, o czym świadczy chociażby to, jak prowadzone są kolejki oczekujących.

Nawiązując do sytuacji finansowej NFZ powiedział, że styczeń był względnie dobrym miesiącem pod tym względem. Natomiast w lutym składka była znacznie poniżej oczekiwań. Jego zdaniem wyniki gospodarcze marca pokażą, czy jest to początek jakiegoś trendu czy jednorazowa sytuacja – pisze „Rzeczpospolita”.
Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (1)

  • Dobrochna, 2012-04-19 09:28:30

    A co ma lekarz do wysokosci składki zdrowotnej. To NFZ wraz z ZUS maja obowiazek stworzyć PRAWDZIWĄ bazę ubezpieczonych. Mam przykład 3-krotnej korespondencji do NFZ w sprawie pacjenta ubezpieczonego - za kazdym razem wysyłam dokument potwierdzajacy zgłoszenie do ubezpieczenia ZUS ZUA / aktualizowan...e przez zakład pracy/ i za tym NFZ pisze ze uwzględnia tytuł ubezpieczenia, po tym w następnych miesiacach otrzymuję komunikat z NFZ że pacjenta brak w CWU / Centralny Wykaz Ubezpieczonych/ i co pan prezes na to?  rozwiń