PARTNER PORTALU
  • BGK

Samorządowe kliniki na krawędzi bankructwa

  • PAP    29 czerwca 2012 - 06:41
Samorządowe kliniki na krawędzi bankructwa

Samorządowe kliniki na krawędzi bankructwa. Polsce grozi kolejny poważny paraliż służby zdrowia.
Straty szpitali co roku rosną lawinowo. Potwierdza to sonda przeprowadzona przez "Dziennik Gazetę Prawną".

Dziennikarze zapytali marszałków i prezydentów miast o straty podległych im placówek w 2010 r. i w ub.r. W zdecydowanej większości ujemny wynik rośnie.

W długi popadają nawet te szpitale, które w poprzednich latach wychodziły na plus. Wszystko wskazuje na to, że ten trend utrzyma się również w tym roku. Dziura w budżecie NFZ już wynosi 800 mln zł, a mamy dopiero przełom czerwca i lipca.

Powiększający się ujemny wynik publicznych placówek to tragiczna informacja dla pacjentów, rządu i samorządów. Dla ostatnich oznacza konieczność wyboru - albo pokryją straty, albo przekształcą szpital w spółkę. Będą musiały tego dokonać już za rok.

"Inaczej placówka zostanie zlikwidowana" - mówi wprost Maciej Dercz, niezależny ekspert ds. ochrony zdrowia.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (2)

  • gklewski, 2012-06-29 11:16:14

    Oczywiście, że celowa polityka niedoszacowania kontraktów powoduje, że zamyka się np. interny a otwiera kardiologię lub operacje plastyczne - bo top przynosi zysk. USA-bis jakoś w POLsce Tuska się nie przyjęło!!! Czas zmienić Premiera1...Premiera na jesieni!!! Pamiętajcie, inaczej gotujecie straszny... los swoim dzieciom!!!  rozwiń
  • Pacjent, 2012-06-29 09:56:26

    Od dawna wiadomo było,że celowa polityka finansowa rządzących do takiego stanu doprowadziła i na szpitalach prywatyzację w spółki wymusiła.