Samorządy chcą finansowania programów zdrowotnych

Programy zdrowotne dofinansowane ze środków będących w dyspozycji Narodowego Funduszu Zdrowia powinny być realizowane przez jst - twierdzą samorządy
Samorządy chcą finansowania programów zdrowotnych

- W dzisiejszym stanie prawnym nie ma możliwości współfinansowania samorządowych programów promocji zdrowia i profilaktyki zachorowań przez Narodowy Fundusz Zdrowia - informował w czerwcu 2010 roku Związek Powiatów Polskich (ZPP)

- W miarę upływu czasu programy prowadzone przez samorządy terytorialne będą pełniły coraz ważniejszą rolę – jako działania komplementarne w stosunku do programów zdrowotnych realizowanych centralnie – przez Ministerstwo Zdrowia lub Narodowy Fundusz Zdrowia. Celowym więc wydaje się rozważenie włączenie się NFZ w finansowanie wybranych samorządowych programów zdrowotnych – argumentował ZPP.

Ta też kwestia została poruszona na czwartkowym posiedzeniu zespołu ds. zdrowia Komisji Wspólnej Rządu i Samorządu. Ponadto podjęto również m.in. problem elektronizacji wykazywania prawa do świadczeń medycznych oraz wymieniono nowelizację ustawy o działalności leczniczej.

Na kolejnych posiedzeniach odbędą się prezentacje dotyczące prac zespołów komisji w bieżącym roku.

Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

ZOBACZ TAKŻE